Pogoda na Kubie

Planujesz wyjazd na Karaiby? Sprawdź, jak w ciągu roku zmienia się pogoda na Kubie! Ten kraj jest uwielbiany przez turystów z całego świata. Przekonaj się, dlaczego tak jest. Prezentujemy średnie temperatury i liczbę dni deszczowych w każdym miesiącu. Jak wygląda zwiedzanie wyspy w styczniu, marcu, czerwcu i październiku? Poznaj aktualne dane pogodowe i zorganizuj wymarzony urlop.

Pogoda na Kubie w styczniu

Początek roku na Karaibach zapowiada się ciepło i słonecznie. Średnia temperatura w dzień wynosi 27 stopni Celsjusza. Nocą spada do 18 stopni, co jest świetną wiadomością dla osób, które nie przepadają za upałami. Pogoda na Kubie w styczniu zapewnia dużo słońca i tylko 3 dni deszczowe. Temperatura wody utrzymuje się na poziomie 26 stopni.

Pogoda na Kubie w lutym

Zwiedzanie wyspy w drugim miesiącu roku to także doskonały pomysł. Statystycznie, w tym miesiącu jest najmniej, bo zaledwie dwa, dni deszczowych. Średnia temperatura w dzień wynosi 28 stopni Celsjusza, a w nocy 18. Pogoda na Kubie w lutym jest bardzo przyjemna, warto wybrać się tam na ferie zimowe lub walentynki.

Pogoda na Kubie w marcu

Kolejny miesiąc nie przynosi wielu zmian. Średnia temperatura w dzień to 29 stopni Celsjusza, a nocą 19. Pogoda na Kubie w marcu wiąże się z 3 dniami deszczowymi. O tej porze roku na Karaibach jest mniej turystów, możesz zatem cieszyć się spokojem i kąpielami w wodzie o średniej temperaturze 26 stopni.

Pogoda na Kubie w kwietniu

Miłośnicy słońca będą zadowoleni również z kwietniowego urlopu. Za dnia temperatura utrzymuje się na poziomie 29 stopni, nocą spada do 20. Jak widzisz, pogoda na Kubie w kwietniu nie różni się bardzo od tej w marcu. Karaibski klimat jest dość jednolity. Powoli zaczyna wzrastać liczba dni deszczowych, do 4.

Pogoda na Kubie w maju

Robi się coraz goręcej! W dzień możesz spodziewać się 31 stopni Celsjusza, nocą 22. Średnia temperatura wody wynosi 27 stopni. Przygotuj się na więcej opadów deszczu, w tym miesiącu mieszkańcy wyspy spodziewają się 6 dni deszczowych. Pogoda na Kubie w maju z perspektywy turysty wciąż jest bardzo zachęcająca.

Pogoda na Kubie w czerwcu

Trwa sezon deszczowy. Według statystyk pogoda na Kubie w czerwcu zwiastuje średnio 8 dni deszczowych. Średnia temperatura za dnia wynosi 32 stopnie Celsjusza, a nocą 23. To idealny klimat dla miłośników upalnego klimatu. W tym miesiącu można taniej zorganizować swój wyjazd, a temperatura wody wynosi aż 28 stopni!

Pogoda na Kubie w lipcu

Wciąż tropikalnie, gorąco, wakacyjnie. Pogoda na Kubie w lipcu to średnio 32 stopnie Celsjusza za dnia i 23 w nocy. Liczba dni deszczowych spada do 7. W regionie Morza Karaibskiego mogą występować huragany.

Śledź aktualne prognozy, a będziesz bezpieczny i dobrze spędzisz urlop. Średnia temperatura wody to 29 stopni.

Pogoda na Kubie w sierpniu

Zbliżamy się do kubańskich rekordów. Pogoda na Kubie w sierpniu sprawia, że woda nagrzewa się do temperatury 30 stopni Celsjusza. To idealny czas na wakacje nad oceanem, odpoczynek na plaży i uprawianie sportów wodnych. Liczba dni deszczowych jest taka sama jak w lipcu. Średnia temperatura w dzień wynosi 32 stopnie, a nocą 24.

Pogoda na Kubie we wrześniu

Karaiby to idealne miejsce dla miłośników słońca. Gdy w Polsce robi się chłodniej, temperatura na Kubie wciąż utrzymuje się na poziomie 32 stopni Celsjusza za dnia i 23 w nocy. Spodziewaj się 8 dni deszczowych i uważaj na tropikalne burze. Pogoda we wrześniu spełni Twoje marzenia o wyspiarskich wakacjach.

Pogoda na Kubie w październiku

To ostatni miesiąc sezonu deszczowego. Zagrożenie burzami jest coraz mniejsze, a średnia temperatura za dnia wynosi 31 stopni Celsjusza, o stopień mniej niż we wrześniu. Nocą spada do 22 stopni. Na wyspie występuje 6 dni deszczu. Pogoda na Kubie w październiku wciąż jest upalna i zachwyca turystów.

Pogoda na Kubie w listopadzie

Kiedy mówimy o spadku temperatury na Karaibach, mamy na myśli 28 stopni Celsjusza. Właśnie tak wygląda statystyczna pogoda na Kubie w listopadzie. Deszczu jest o wiele mniej, średnio 4 dni opadów. Temperatura wody to 28 stopni. Nadal jest więc przyjemna, idealna do kąpieli.

Pogoda na Kubie w grudniu

Ostatni miesiąc roku to średnio 28 stopni Celsjusza za dnia i 20 w nocy. Tylko 3 dni deszczowe. Pogoda na Kubie w grudniu przyciąga osoby, które chcą przeżyć Boże Narodzenie na Karaibach. Temperatura wody utrzymuje się na poziomie 27 stopni.

Aktualna pogoda na Karaibach

Marzysz o wakacjach w tropikalnym klimacie? Pogoda w Kubie zawsze sprzyja miłośnikom słońca i wyspiarskich klimatów. Śledź naszego bloga, a dowiesz się więcej na temat wycieczek do tego kraju. Pomożemy Ci zaplanować idealny urlop w styczniu, maju, wrześniu i o każdej innej porze roku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *