wycieczka vardero - zatoka świń

Wycieczka fakultatywna Varadero - Zatoka Świń

Park Narodowy Cienaga de Zapata oraz Zatoka Świń na Kubie to unikalny i piękny obszar wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Cienaga de Zapata składa się z różnych siedlisk, w tym bagien, lagun, lasów namorzynowych, raf koralowych oraz lasów tropikalnych.  Zarezerwuj wycieczkę fakultatywną z Varadero do Zatoki Świń razem z MyKuba – wycieczki na Kubę.

Główne atrakcje wycieczki fakultatywnej Varadero - Zatoka Świń:

  • wizyta w Parku Narodowym Cienaga de Zapata
  • snorkowanie w 70 – metrowej grocie Cueva de los Peces
  • ferma krokodyli “Criaderos de Cocodrilo”
  • wizyta w replice indiańskiej wioski Guama

Szczegółowy plan wycieczki fakultatywnej Varadero - Zatoka Świń:

Zbiórka pod hotelem w Varadero o 8:00. O godzinie 10:30 dojeżdżamy do naszego pierwszego punktu z programu – Cueva de los Peces. Cueva de los Peces to przepiękna, naturalna studia krasowa o głębokości 70 metrów. Jest to nie tylko najgłębsza cenota na Kubie, ale również najpiękniejsza. Przy Ceuva de los Peces przewidujemy czas wolny na snorkowanie w cenote oraz na podziwianie rafy koralowej w nieopodal położonej nadmorskiej zatoce. Polecamy zabrać maskę oraz rurkę do snorkowania. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt za 5 EUR.

Następnie udamy się na fermę krokodyli „Criadero de cocodrilos”, gdzie z bliska będziecie podziwiać te niezwykłe stworzenia. Obiekt służy celom badawczo – ochronnym.

Po wizycie na fermie krokodyli udamy się do repliki indiańskiej wioski Tainów – Guama. Na wioskę Guama dopłyniemy motorówką lub katamaranem. Podczas przeprawy łodzią zobaczycie pelikany, gniazda termitów oraz spróbujemy dostrzec kubańskiego koliberka. Podczas tej atrakcji poznasz jak wyglądało codzienne życie ludu Tainów oraz napijesz się wyjątkowo smacznego koktajlu w kokosie. Po dniu pełnym atrakcji czas na zjedzenie pysznego obiadu w kubańskim paladarze. Koszt około 10 EUR.

Powrót do Varadero zaplanowany na godzinę 19:00. Jednak długość czasu spędzonego na zwiedzaniu zależy wyłącznie od Was – z nami nie ma pośpiechu.

Cena wycieczki:

2 osoby 150 EUR/ osoby
3 osoby 120 EUR/ osoby
4 osoby 90 EUR/ osoby
5 osób 80 EUR/ osoby
6 osób 70 EUR/ osoby
7 osób 65 EUR/ osoby
8 osób 60 EUR/ osoby

*Przy większych grupach, powyżej 8 osób,  prosimy o kontakt bezpośrednio na e-mail: kontakt@mykuba.pl w celu ustalenia indywidualnych warunków uczestnictwa.

W cenie wycieczki:

  • przejazd amerykańskim samochodem lub busem z kierowcą w dwie strony (Varadero-Zatoka Świń-Varadero);
  • zwiedzanie Zatoki Świń z polskojęzycznym przewodnikiem;

Dodatkowy koszt: wejścia do atrakcji (około 20 EUR), napiwki oraz obiad.