zatoka świn kuba

Wycieczka fakultatywna Varadero - Zatoka Świń

Park Narodowy Cienaga de Zapata oraz Zatoka Świń na Kubie to unikalny i piękny obszar wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Cienaga de Zapata składa się z różnych siedlisk, w tym bagien, lagun, lasów namorzynowych, raf koralowych oraz lasów tropikalnych. Podczas jednodniowej wycieczki fakultatywnej z Varadero do Zatoki Świń popływasz w Cueva de los Peces, potrzymasz na rękach małego krokodyla w Criadero de Cocodrilos oraz odwiedzisz wioskę Tainów. Zarezerwuj wycieczkę fakultatywną z Varadero do Zatoki Świń razem z MyKuba – wycieczki na Kubę.

Szczegółowy plan wycieczki fakultatywnej Varadero - Zatoka Świń:

Zbiórka pod hotelem w Varadero o 8:00. O godzinie 10:00 dojeżdżamy do naszego pierwszego punktu z programu – wioska Guama. Wioska Guama jest repliką indiańskiej wioski Tainów. Tainowie byli jedną z pierwszych grup, które osiedliły się na Kubie około 800 roku p.n.e. Przed Tainami Kubę zamieszkiwały dwa, starsze plemiona – Guanajatabeyes oraz Siboneyes. Tainowie osiedlili się w rejonie Ciénaga de Zapata, czyli obecnej prowincji Matanzas. Na wioskę Guama dopłyniemy motorówką lub katamaranem. Podczas tej atrakcji poznasz jak wyglądało codzienne życie ludu Tainów oraz napijesz się wyjątkowo smacznego koktajlu w kokosie.

Następnie udamy się na fermę krokodyli „Criadero de cocodrilos”, gdzie z bliska będziecie podziwiać te niezwykłe stworzenia. Obiekt służy nie tylko celom badawczo-ochronnym. Odwiedzający fermę krokodyli będą mogli kupić pamiątki oraz potrzymać małego krokodyla na rękach. Po wizycie na fermie krokodyli udamy się do Cueva de los Peces.

Cueva de los Peces to przepiękna, naturalna studia krasowa o głębokości 70 metrów. Jest to nie tylko najgłębsza cenota na Kubie, ale również najpiękniejsza. W rzeczywistości jej głębokość jest tak duża, że środek naturalnego basenu wydaje się czarny z powodu ciemności – nie widać dna! Odwiedzający Cueva de los Peces mogą nie tylko cieszyć się snorkelingiem, ale także podziwiać piękno podwodnego świata cenoty. Po kąpieli w cenote czas na zjedzenie pysznego obiadu w pobliskim kubańskim paladarze w Cueva de los Peces. Koszt około 8 -10 EUR.

Ostatnim punktem programu jest wizyta w Muzeum Inwazji w Zatoce Świń przy Playa Giron. W 1961 roku Stany Zjednoczone podjęły nieudaną próbę obalenia rządu kubańskiego, która stała się znana jako inwazja w Zatoce Świń. Sponsorowana przez USA inwazja była nieudaną operacją wojskową, która miała na celu zainicjowanie powszechnego powstania przeciwko reżimowi Fidela Castro.

Powrót do Varadero zaplanowany na godzinę 19:00. Jednak długość czasu spędzonego na zwiedzaniu zależy wyłącznie od Was – z nami nie ma pośpiechu.

Cena wycieczki:

2 osoby 120 EUR/ osoby
3 osoby 100 EUR/ osoby
4 osoby lub więcej 85 EUR/ osoby

W cenie wycieczki:

  • przejazd amerykańskim samochodem lub busem z kierowcą w dwie strony (Varadero-Zatoka Świń-Varadero);
  • zwiedzanie Zatoki Świń z przewodnikiem;

Dodatkowy koszt: wejścia do atrakcji (około 12 EUR), posiłek oraz napoje.