wycieczka 2 - dniowa Trinidad + Cienfuegos

Wycieczka 2 - dniowa – El Nicho – Trinidad – Valle de los Ingenios – Cienfuegos

Główne atrakcje podczas 2 – dniowej wycieczki fakultatywnej Varadero – El Nicho – Trinidad – Valle de los Ingenios – Cienfuegos :

 • zwiedzanie 2 kolonialnych miast – Trinidad, Cienfuegos
 • wizyta w rezerwacje “El Nicho” – wodospady
 • typowy drink Canchanchara w Trinidadzie
 • koncert w Casa de la Musica Trinidad
 • wejście na 44-metrowa wieżę Manaca Iznaga
 • wizyta w dolinie cukrowej – Valle de los Ingenios, wpisana na listę UNESCO w 1988 roku.
 • rezydencje baronów cukrowych – Palacio Valle, Palacio Azul.

Szczegółowy plan 2 – dniowej wycieczki fakultatywnej Varadero – El Nicho – Trinidad – Valle de los Ingenios – Cienfuegos :

DZIEŃ 1 : Zbiórka pod hotelem w Varadero o godzinie 7:00. Do pierwszego przystanku El Nicho dojeżdżacie około godziny 11:00. Na miejscu możliwość kąpieli w krystalicznych wodach wodospadu. Po krótkim spacerze po rezerwacie przyrody udacie się do kolonialnego miasteczka Trinidad. Po zameldowaniu się w casas particualres w Trinidadzie czas na eksplorację kolonialnej perełki Kuby. Przejdziecie przez główny plac miasta – Plaza Mayor, gdzie zobaczycie ówczesne rezydencje baronów cukrowych oraz kościół św. Trójcy. Następnie udacie się do muzeum walki przeciwko bandytom, które mieści się w klasztorze św. Franciszka. Odwiedzicie świątynie bogini Yemaya. Następnie przejdziecie do słynnego baru Canchanchara, gdzie spróbujecie tutejszego drinka na bazie miodu, limonki oraz aguardiente. Około godziny 18:00 udacie się na obiadokolację do restauracji. Wieczorem polecamy wybrać się na koncert do Casa de la Musica Trinidad lub do Rincon de la Salsa.

DZIEN 2: Śniadanie w casas particulares o godzinie 8:00, wykwaterowanie z Trinidadu o godzinie 9:00. Pierwszym przystankiem jest dolina cukrowa Valle de los Ingenios. Ten kulturowo – przyrodniczy skarb o długości 12km jest objęty patronatem UNESCO. Wejdziemy na 44 – metrową wieżę Manaca Iznaga, która w XIX w. była najwyższym punktem w dolinie. Następnie przejedziemy do punktu widokowego Loma del Puerto, skąd możecie podziwiać dolinę Valle de los Ingenios oraz góry Escambray. Kolejnym przystankiem jest miasto Cienfuegos, które nazywane jest kubańskim Paryżem. Przejdziecie przez główny plac Jose Marti, gdzie zobaczycie ratusz miasta, pałac Ferrer oraz teatr Tomasa Terr’ego. Następnie udacie się w kierunku Punta Gorda, gdzie znajdują się architektoniczne perełki miasta m.in. Palacio Azul oraz Palacio de Valle. W Cienfuegos będziecie mieli czas wolny na zakup pamiątek oraz na zjedzenie pysznego lunchu z widokiem na Malecon. Powrót do Varadero zaplanowany na godzinę 19:00.

Cena wycieczki:

2 osoby 380 EUR/ osoby
3 osoby 290 EUR/ osoby
4 osoby 230 EUR/ osoby
5 osób lub więcej 210 EUR/ osoby

*Przy większych grupach, powyżej 10 osób,  prosimy o kontakt bezpośrednio na e-mail: kontakt@mykuba.pl w celu ustalenia indywidualnych warunków uczestnictwa.

W cenie wycieczki:

 • przejazd samochodem lub busem z kierowcą w dwie strony (Varadero – El Nicho – Trinidad – Valle de los Ingenios – Cienfuegos – Varadero);
 • opieka polskojęzycznego przewodnika podczas 2 – dniowej wycieczki;
 • nocleg w 2 – osobowym pokoju w casas particulares w Trinidadzie.;
 • 1 śniadanie w Trinidadzie, 1 obiadokolacja w Trinidadzie, 1 lunch w Cienfuegos;
 • opłacone wejście do rezerwatu przyrody El Nicho ( 10 EUR / osoby)
 • opłacony drink canchanchara w barze w Trinidadzie;
 • bilet wstępu na koncert w Trinidadzie;
 • opłacone wejścia wstępu do wymienionych atrakcji: wieża Manaca Iznaga, Muzeum Bandytów w Trinidadzie, Świątynia Yemaya.

Uwaga! Wszystkie pokoje w casas particualres w Trinidadzie mają prywatną łazienkę, klimatyzację oraz ręczniki. Należy zabrać na zwiedzanie wygodne obuwie, paszport, ochronę przeciwsłoneczną, stroje kąpielowe, ręcznik kąpielowy oraz spakować się w plecak lub walizkę podręczną.

Dodatkowy koszt: napiwki oraz własne wydatki nieujęte w cenie wycieczki, dopłata do pokoju 1 – osobowego 20 EUR/os.