Sport na Kubie

Ten kraj przyciąga wielbicieli ciepłego, błękitnego morza, słońca, wysokich temperatur i złocistych plaż. Kuba jednak ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko doskonałą pogodę przez większość roku czy piękne widoki. Równie ciekawe są lokalne obyczaje, a na uwagę zasługuje też sport, który mieszkańcy uwielbiają. Dowiedz się, jakie dyscypliny są najpopularniejsze wśród Kubańczyków i z czego wynika fakt, że akurat one są tak uwielbiane.

Czy sport jest popularny na Kubie?

Na początku warto odpowiedzieć na pytanie, czy aktywność fizyczna w ogóle jest lubiana wśród mieszkańców wyspy. Odpowiedź brzmi – zdecydowanie tak! Kubańczycy decydują się na uprawianie wielu różnorodnych aktywności, a niektóre z nich to dla nich wręcz symbole narodowe. Dyscypliny sportowe wymienia się jednym tchem razem z cygarami czy bardzo charakterystycznymi, starymi samochodami pochodzącymi ze Stanów Zjednoczonych. Wielu turystów nie zdaje sobie sprawy z tego, jaką wagę ma sport na Kubie, a po przybyciu do kraju odkrywają, że mnóstwo osób angażuje się tu w rozmaite rozgrywki, na wiele sposobów, czy to poprzez czynny udział, czy też bycie ich oddanym widzem.

Jakie sporty uprawia się na Kubie?

Wśród lubianych i często wybieranych dyscyplin na wyspie wymienić można wiele różnych aktywności. Przede wszystkim będzie to baseball, czyli właściwie tamtejszy sport narodowy, najpopularniejsza dyscyplina. Warto jednak pamiętać też o boksie, który cieszy się wśród mieszkańców tego kraju olbrzymim zainteresowaniem. Mnóstwo osób kojarzy również wyspę z salsą, rumbą oraz tradycyjnym Son Cubano. Trudno sobie wyobrazić ulice tamtejszych miast bez roztańczonych ludzi i rozbrzmiewającej wszędzie muzyki. Wielu lokalnych zawodników trenuje także lekkoatletykę.

Najpopularniejszy sport na Kubie, czyli baseball

Istnieje jedna dyscyplina, którą Kubańczycy cenią ponad wszystkie inne. Najpopularniejszy sport to wspomniany już baseball. Jego historia sięga aż do XIX wieku i czasów, kiedy to kraj znajdował się pod

panowaniem Hiszpanów, długo przed słynną rewolucją. Gra ta przybyła aż ze Stanów Zjednoczonych, a odpowiadali za to między innymi kubańscy studenci, którzy wyjeżdżali tam, by się uczyć. Obecnie Kubańczycy zdobywają wysokie miejsca w światowych rankingach baseballu, założyli nawet specjalny związek zrzeszający zawodników, który prężnie działa i wciąż się rozwija.

Odwiedź Kubę wraz z doświadczonym biurem podróży

Przybywając na tę niezwykłą wyspę, zyskuje się okazję do poznania historii wielu dyscyplin i aktywności. Najpopularniejszy sport na Kubie to z pewnością baseball, ale również taniec oraz boks mają wielu zwolenników. Warto dowiedzieć się o nich więcej przed wyjazdem, by lepiej zrozumieć charakter tego niewielkiego państwa leżącego na Karaibach. Jeśli zależy Ci na doskonale zorganizowanej podróży, zgłoś się do nas. Nasze kameralne, tematyczne wycieczki to gwarancja tego, że poznasz kraj od jego autentycznej strony i na przykład odkryjesz lokalne tańce, takie jak rumba czy salsa. Nie czekaj więc i pakuj walizkę!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *