Casa particular – czym jest i czy to rozwiązanie lepsze niż hotel?

Odkrywanie nowych miejsc często wiąże się z koniecznością znalezienia odpowiedniego, dogodnego noclegu. Wiele osób decyduje się na takie obiekty jak na przykład hotele, jednak na Kubie istnieje interesująca alternatywa, która pozwala na dokładne poznanie prawdziwej natury tego zakątka świata. Przed zaplanowaniem wyjazdu dowiedz się, czym są casas particulares i dlaczego zyskują na popularności.

Casa particular – co kryje się pod tym określeniem?

Termin ten wywodzi się z języka hiszpańskiego i oznacza po prostu dom prywatny. Casa particulares na Kubie pojawiły się z powodu niskich pensji, jakie osiągają jej mieszkańcy. W związku z tym postanowili oni wynajmować pomieszczenia w swoich nieruchomościach, by w ten sposób zarobić więcej pieniędzy. Co ważne, w pakiecie z noclegiem może znajdować się śniadanie, możliwe jest też korzystanie z innych usług. Gospodarze proponują zróżnicowany standard, co ma odbicie w cenach.

Osoby, które pragną zwiedzić ten kraj, mogą zdecydować się na nocleg w casa particular. Jest to alternatywa dla hoteli i zazwyczaj oznacza pokój z prywatną łazienką i dostępem na przykład do tarasu. Takie oferty dzielą się na przeznaczone dla turystów zagranicznych i na udostępniane Kubańczykom, podróżującym po kraju. Każdy właściciel oferujący takie miejsce musi prawidłowo oznakować budynek, działalność powinna też zostać zarejestrowana w urzędzie.

Casas particulares na Kubie, czyli poczuj lokalny klimat

Czemu udając się na wyspę, do miast takich jak Havana czy Viñales, warto korzystać z noclegu w prywatnych kwaterach? Casas particulares to przede wszystkim możliwość poznania tego miejsca takim, jakim jest naprawdę i chłonięcia jego specyficznego klimatu, którego nie uświadczy się w hotelach. To też sposobność nawiązania kontaktu z mieszkańcami Kuby, którzy stają się gospodarzami dla swych gości. Ponadto oferują oni rozmaite usługi, jak na przykład serwowanie śniadania. To świetny sposób na dogłębne poznanie tego państwa, czego nie zapewni korzystanie z atrakcji przygotowanych specjalnie dla turystów

Jak korzystać z casas particulares?

Obecnie wynajęcie miejsca noclegowego w kubańskich miastach, takich jak Havana czy Viñales, jest bardzo proste. W internecie publikowanych jest wiele ogłoszeń typu casa particular, da się zatem bez problemu wybrać interesujący obiekt i zapoznać z jego ofertą przed dokonaniem rezerwacji. Pozwala to na podjęcie decyzji dotyczących na przykład standardu, ceny czy dodatkowych usług. Można korzystać też z pomocy doświadczonych pośredników, którzy znają lokalny rynek i podpowiedzą, w jakich miejscach warto się zatrzymać.

Casas particulares w wybranych miastach Kuby – Viñales oraz Havana

Noclegi w prywatnych kwaterach są popularne w turystycznych miejscowościach. To między innymi Viñales oraz Havana. Casas particulares umożliwiają znalezienie noclegu w atrakcyjniejszej cenie, niż oferują hotele i resorty. To także sposób na zanurzenie się w lokalnej atmosferze i przeżycie czegoś autentycznego i niepowtarzalnego podczas zwiedzania wybranego miasta. Odkryjesz te aspekty, których nie znajdziesz w przewodnikach. Ułatwi to też integrację z lokalnymi mieszkańcami, poznanie ich charakteru czy przyzwyczajeń. Dzięki temu zyskasz wspaniałe wspomnienia z wyjazdu i zapragniesz wrócić na wyspę.

Sprawdź możliwości, jakie daje casa particular na Kubie

Karaiby da się zwiedzać na wiele sposobów. Jak widać, casas particulares na Kubie, w popularnych pod względem turystycznym miastach, to ciekawe i atrakcyjne rozwiązanie. Warto z niego korzystać jeśli chce się samodzielnie odkrywać prawdziwe oblicze tego kraju, zawierać znajomości z jego mieszkańcami czy po prostu skorzystać z wygodnego noclegu w atrakcyjnej cenie. Jeśli obawiasz się samodzielnych poszukiwań takiego miejsca, skorzystaj z usług doświadczonego organizatora wyjazdów. Każdego roku zabieramy na tę wyjątkową wyspę wiele osób, zaufaj zatem naszej wiedzy i przeżyj niezapomnianą przygodę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *