vinales kuba

Wycieczka fakultatywna Varadero - Viñales

Viñales w 1999 roku zostało wpisane na listę UNESCO. Piękno natury, soczysta zieleń, wystające wapienne mogoty oraz wszechobecny krajobraz niczym z epoki dinozaurów to tylko część atrakcji jakie ma do zaoferowania Viñales. Poznaj proces wytwarzania kubańskich cygar, spróbuj najlepszej piñacolada na Kubie. Obowiązkowe miejsce do odwiedzenia podczas wakacji na Kubie!

Szczegółowy plan wycieczki fakultatywnej Varadero - Vinales

Zbiórka pod hotelem w Varadero o 6:00. Przejazd do krainy rumu i tabaco – Viñales. Około 10:30 – 11:00 dojeżdżacie do Viñales.  Zwiedzanie Viñales rozpoczynacie od pysznej, świeżo mielonej kawy podawanej przy punkcie widokowym hotelu ”Los Jazmines”. Z hotelu będziecie mogli podziwiać przepiękny widok na całą dolinę „Valle de Vinales”. Kolejnym obowiązkowym punktem podczas zwiedzania Vinales jest przystanek przy Muralu de la Prehistoria. Malowidło jest wykonane na wapiennej formacji skalnej – mogocie, bardzo popularnej w tym regionie. Obraz przedstawia ewolucję człowieka. Przy malowidle skosztujecie najlepszego w tym regionie drinka – piñacolada.

Kolejnym punktem zwiedzania Viñales jest grota Indian: „Cueva del Indio”. Jest to 4 kilometrowa jaskinia, której odcinek pokonuje się pieszo a następnie płynie się motorówką po podziemnej rzece. Po wyjściu z jaskini będziecie mieli możliwość zakupu ręcznie wykonywanych pamiątek na lokalnym targu.

Po krótkim odpoczynku udacie się na główną atrakcję wycieczki. Zwiedzicie plantację kawy i tytoniu. Na własne oczy będziecie mogli się przekonać, jak Kubańczycy robią swoje słynne „puros”. Po skręceniu Waszego pierwszego cygara udacie się na przejażdżkę konną po dolinie Viñales, wpisanej na światową listę UNESCO. Przejażdżka konno trwa około godziny i nie jest obowiązkowa :). Na kubańskiej plantacji zjecie obiad, a następnie udacie się w drogę powrotną do Varadero. 

Powrót do Varadero zaplanowany na godzinę 20:00. Jednak wszystko zależy od Waszego tempa zwiedzania – z nami nie ma pośpiechu ani sztywnych godzin zbiórek. 

Cena wycieczki:

2 osoby 180EUR/ osoby
3 osoby 120EUR/ osoby
4 osoby 100EUR/ osoby
5 osób 80EUR/ osoby
6 osób lub więcej 70EUR/ osoby

W cenie wycieczki:

  • przejazd prywatnym samochodem lub busem z kierowcą w dwie strony (Varadero  – Viñales – Varadero);
  • zwiedzanie Viñales z przewodnikiem;

Dodatkowy koszt: wejścia wstępów (5 EUR), obiad oraz fakultatywna wycieczka konno po dolinie Vinales  (10 EUR)