wycieczka fakultatywna Varadero - Vinales

Wycieczka fakultatywna Varadero - Vinales

Vinales to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc na Kubie, które zachwyca swoją niezwykłą scenerią i naturalnym urokiem. Otoczone przez malownicze doliny, wapienne skały i mogoty, Vinales stanowi prawdziwy raj dla miłośników przyrody i turystów szukających spokoju oraz autentycznych kubańskich doświadczeń. Odkryj atrakcje poza miastem, takie jak Cueva del Indio i Mural de la Prehistoria. Wybierz się na malowniczą przejażdżkę konną w dolinie Viñales i spróbuj swojego pierwszego kubańskiego cygara na plantacji. Zarezerwuj wycieczkę fakultatywną z Varadero do Viñales z MyKuba – wycieczki na Kubę.

Szczegółowy plan wycieczki fakultatywnej Varadero - Vinales

Zbiórka pod hotelem o godzinie 6:00. Do Viñales dojeżdżacie około godziny 11:00. Zwiedzanie rozpoczynacie od punku widokowego hotelu ”Los Jazmines”. Następnie przejedziecie przez miasteczko Vinales aż do Mural de la Prehistoria. Malowidło jest wykonane na wapiennej formacji skalnej – mogocie, bardzo popularnej w tym regionie. Obraz przedstawia ewolucję człowieka. Następnym punktem programu jest grota Indian o nazwie “Cueva del Indio”. Jaskinia ta ma długość 4 kilometrów, a jej fragment można pokonać pieszo, a następnie przepłynąć motorówką po podziemnej rzece.

Podczas wycieczki fakultatywnej do Viñales główną atrakcją jest zwiedzanie plantacji tytoniu i kawy. Na własne oczy zobaczycie, jak Kubańczycy produkują swoje słynne cygara “puros”. Przewodnik opowie o procesie wytwarzania cygar i zaprosi Was do ich skosztowania. Następnie będziecie mieli okazję spróbować lokalnego alkoholu z guayaby oraz poznać proces produkcji kubańskiej kawy.

Przed posiłkiem wybierzecie się na przejażdżkę konno po dolinie Vinales. Ta atrakcja jest odpowiednia nawet dla tych, którzy nigdy nie mieli styczności z jeździectwem. Kubańskie konie są automatyczne – nie ma powodu do obaw! Następnie zjecie obiad i udacie się w drogę powrotną do Varadero.

Powrót do Varadero zaplanowany na godzinę 21:00. Jednak wszystko zależy od Waszego tempa zwiedzania – z nami nie ma pośpiechu ani sztywnych godzin zbiórek.

Cena wycieczki:

2 osoby 230EUR/ osoby
3 osoby 185EUR/ osoby
4 osoby 150EUR/ osoby
5 osób 125EUR/ osoby
6 osób 110EUR/ osoby

*Przy większych grupach, powyżej 6 osób,  prosimy o kontakt bezpośrednio na e-mail: kontakt@mykuba.pl w celu ustalenia indywidualnych warunków uczestnictwa.

W cenie wycieczki:

  • przejazd prywatnym amerykańskim samochodem lub busem z kierowcą w dwie strony (Varadero  – Viñales – Varadero);
  • zwiedzanie Viñales z polskojęzycznym przewodnikiem;
  • wycieczka konno po dolinie Vinales;
  • bilety wstępu do wymienionych atrakcji w szczegółowym programie wycieczki.

Dodatkowy koszt: napiwki oraz własne wydatki nieujęte w cenie wycieczki, napoje oraz obiad.