hawana kuba

Wycieczka fakultatywna Varadero - Hawana

Hawana – stolica Perły Karaibów, to tutaj znajdują się najpiękniejsze, kolonialne zabytki Kuby. Hawana to miasto kontrastów, obok okazałego gmachu budynku z pozłacaną kopułą, stoi kolonialny zabytek architektury. Hawanę można pokochać lub znienawidzić , mówi się, że wszystko zależy od estetyki przyjezdnego. To właśnie Hawana skradła serca naszych przewodników – Raydela i Natalii. „Mieszkamy tutaj na co dzień i znamy każdą uliczkę stolicy Kuby. Chcemy pokazać Ci Hawanę oczami tubylców – poznasz ją taką jaka jest naprawdę.”. Zarezerwuj wycieczkę fakultatywną z Varadero do Hawany razem z zespołem MyKuba – wycieczki na Kubę.

Szczegółowy plan wycieczki fakultatywnej Varadero - Hawana:

Zbiórka pod hotelem w Varadero o 7:00. Przystanek w punkcie widokowym Mirador de Bacunayagua – czas na piękne zdjęcia. Przed zwiedzaniem Hawany przejedziecie jeszcze przez miasteczko Matanzas, gdzie narodziła się kultura afrykańska na Kubie. 

Około 9:30 – 10:00 dojeżdżacie do Hawany, gdzie czeka na Was przewodnik. Zwiedzanie Hawany rozpoczynacie od Kapitolu, w którym aktualnie znajduje się siedziba kubańskiego parlamentu. Następnie pójdziecie w stronę słynnej promenady Malecon. Po drodze będziecie mieli okazję przespacerować się wzdłuż Paseo del Prado i zobaczyć budek Bacardi oraz inne kolonialne zabytki Hawany.

Kontynuacja zwiedzania Hawany. Przespacerujecie się przez cztery główne place La Habana Vieja (Plaza de la Catedral, Plaza de Armas, Plaza de San Francisco de Asis, Plaza Vieja). Następnie zwiedzicie muzeum z zabytkowymi amerykańskimi kabrioletami. Następnie udacie się do muzeum Rumu Havana Club, w którym poznacie fazy produkcji rumu oraz jego historię. Będzie możliwość degustacji trunku.

Po zwiedzeniu starej części Hawany czas na główną atrakcje wycieczki – przejazd amerykańskimi kabrioletami! Atrakcja w cenie wyjazdu. Przejedziecie przez Hawanę Centrum, Ogród Botaniczny, Cmentarz Krzysztofa Kolumba, Plac Rewolucji oraz Malecon. 

Po kabrioletach przejdziecie spacerkiem przez ulice Starej Hawany, aż do słynnego baru – Floridita. Śladem Ernesta Hemingwaya skosztujecie słynnego drinka pisarza – daiquiri. Po drinkach zjecie obiad w jednej z kubańskich restauracji.

Ostatnim punktem programu jest wizyta w Muzeum Inwazji an Zatokę Świń w miejscowości Playa Giron.

Powrót do Varadero zaplanowany na godzinę 19:00. Jednak wszystko zależy od Waszego tempa zwiedzania – z nami nie ma pośpiechu ani sztywnych godzin zbiórek. 

Cena wycieczki:

2 osoby 120 EUR/ osoby
3 osoby 90 EUR/ osoby
4 osoby lub więcej 70 EUR/ osoby

W cenie wycieczki:

  • przejazd amerykańskim samochodem lub busem z kierowcą w dwie strony (Varadero-Hawana-Varadero);
  • zwiedzanie Hawany z  przewodnikiem;
  • opłacona przejażdżka amerykańskim kabrioletem.

Dodatkowy koszt: wydatki własne, wejście do muzeum rumu (2 EUR), napoje oraz obiad.