hawana kuba

Wycieczka fakultatywna Varadero - Hawana

Główne atrakcje podczas wycieczki fakultatywnej Varadero - Hawana:

  • 1 – godzinna przejażdżka kabrioletem po  Hawanie;
  • Najwyższy most Kuby – Most Bacunayagua, położony nad kanionem o wysokości 110 metrów;
  • Spacer po Starej Hawanie, wpisanej na listę UNESCO w 1982 roku;
  • Muzeum Rumu Havana Club z degustacją alkoholu;
  • Plac Rewolucji oraz Kapitol;

Szczegółowy plan wycieczki fakultatywnej Varadero - Hawana:

Zbiórka pod hotelem w Varadero o 8:00. Po drodze przystanek w punkcie widokowym Mirador de Bacunayagua. Przy punkcie widokowym możecie skosztować pinacolady w ananasie oraz zrobić pamiątkowe selfie! Około 10:30 dojeżdżacie do Hawany, gdzie czeka na Was polskojęzyczny przewodnik. Zwiedzanie Hawany rozpoczynacie od Kapitolu. Następnie zobaczycie najważniejsze budynki znajdujące się przy Parque Central ( Teatr Alicia Alonso, Hotel Inglaterra oraz pomnik Jose Marti). Przespacerujecie się wzdłuż Paseo del Prado i zobaczycie kolonialne zabytki Hawany m.in budynek Bacardi, Muzeum Rewolucji oraz Memorial Granma).

Kontynuacja zwiedzania Hawany. Czas na poznanie Starego Miasta, wpisanego w 1982 roku na listę UNESCO. Przejdziecie przez cztery główne place La Habana Vieja (Plaza de la Catedral, Plaza de Armas, Plaza de San Francisco de Asis, Plaza Vieja). Następnie udacie się do muzeum Rumu Havana Club, w którym poznacie fazy produkcji rumu oraz jego historię. Będzie możliwość degustacji trunku.

Po zwiedzeniu starej części Hawany czas na główną atrakcje wycieczki : 1 – godzinny przejazd amerykańskimi kabrioletami po Hawanie! Atrakcja w cenie wycieczki fakultatywnej. Przejedziecie obok Parque Central, Barrio Chino, Hawana Centrum, Cmentarz Krzysztofa Kolumba, Vedado, Plac Rewolucji, Hotel Nacional oraz Malecon. Przy Placu Rewolucji zrobicie przystanek na zdjęcia przy kolorowych kabrioletach!  Po przejażdżce zjecie obiad w jednej z kubańskich restauracji. W hotelu w Varadero będziecie około 19:00. 

Cena wycieczki:

2 osoby 120 EUR/ osoby
3 osoby 90 EUR/ osoby
4 osoby lub więcej 70 EUR/ osoby

*Przy większych grupach, powyżej 10 osób,  prosimy o kontakt bezpośrednio na e-mail: kontakt@mykuba.pl w celu ustalenia indywidualnych warunków uczestnictwa.

W cenie wycieczki:

  • przejazd amerykańskim samochodem lub busem z kierowcą w dwie strony (Varadero-Hawana-Varadero);
  • zwiedzanie Hawany z polskojęzycznym przewodnikiem;
  • wejście do Muzeum Rumu Havana Club;
  • opłacona 1h przejażdżka amerykańskim kabrioletem.

Dodatkowy koszt: napiwki oraz własne wydatki nieujęte w cenie wycieczki, napoje oraz obiad. * Muzeum Rumu Havana Club jest czynne od wtorku – soboty, wycieczki po muzeum obywają się w j. angielskim oraz hiszpańskim.