wycieczka varadero - trinidad - el nicho -cienfuegos

Wycieczka fakultatywna Varadero - Cienfuegos - Trinidad - El Nicho

Zapraszamy do rezerwacji wycieczki fakultatywnej z Varadero do Trinidadu, Parku Narodowego “El Nicho” oraz Cienfuegos.  Podczas niezapomnianej wycieczki objazdowej po Kubie poznacie dwa kolonialne miasta w centralnej części wyspy oraz odwiedzicie rezerwat przyrody El Nicho. Przygotujcie się na dzień pełen wrażeń, zwiedzania oraz kąpieli w krystalicznych wodach wodospadu. Pamiętajcie o zabraniu kostiumu kąpielowego, ręcznika oraz wygodnych butów.

Główne atrakcje wycieczki fakultatywnej Varadero - Cienfuegos - Trinidad - El Nicho

  • zwiedzanie 2 kolonialnych miast – Trinidad, Cienfuegos
  • wizyta w rezerwacje „El Nicho” – wodospady
  • typowy drink Canchanchara w Trinidadzie
  • rezydencje baronów cukrowych – Palacio Valle, Palacio Azul.
  • punkt widokowy na wieży w Trinidadzie

Szczegółowy program wycieczki fakultatywnej Varadero - Cienfuegos - Trinidad - El Nicho

Zbiórka pod hotelem w Varadero o 5:00. Około 8:00 – 8:30 dojeżdżacie do pierwszego punktu wycieczki – Cienfuegos, które nazywane jest kubańskim Paryżem. Przejdziecie przez główny plac Jose Marti, gdzie zobaczycie ratusz miasta, pałac Ferrer oraz teatr Tomasa Terr’ego. Następnie udacie się w kierunku Punta Gorda, gdzie znajdują się architektoniczne perełki miasta m.in. Palacio Azul oraz Palacio de Valle.

Następnie przejeżdżacie do miasteczka Trinidad. Zwiedzicie świątynię kubańskiej bogini – Yemaya oraz spróbujecie tutejszego drinka canchanchara. Przejdziecie przez główny plac miasta – Plaza Mayor, gdzie zobaczycie ówczesne rezydencje baronów cukrowych oraz kościół św. Trójcy. Następnie udacie się do muzeum walki przeciwko bandytom, które mieści się w klasztorze św. Franciszka. Po zwiedzaniu czas na lunch w kubańskim paladarze w Trinidadzie.

Ostanim punktem wycieczki jest wizyta w Parku Narodowym “El Nicho”. Na miejscu możliwość kąpieli w krystalicznych wodach wodospadu.

Powrót do Varadero zaplanowany na godzinę 20:30. Jednak wszystko zależy od Waszego tempa zwiedzania – z nami nie ma pośpiechu ani sztywnych godzin zbiórek. 

Cena wycieczki:

2 osoby 230 EUR/ osoby
3 osoby 180 EUR/ osoby
4 osoby 145 EUR/ osoby
5 osób 125 EUR/ osoby
6 osób 110 EUR/ osoby
7 osób 105 EUR/ osoby
8 osób 100 EUR/ osoby

*Przy większych grupach, powyżej 8 osób,  prosimy o kontakt bezpośrednio na e-mail: kontakt@mykuba.pl w celu ustalenia indywidualnych warunków uczestnictwa.

W cenie wycieczki:

  • przejazd samochodem lub busem z kierowcą w dwie strony ( Varadero – El Nicho – Trinidad – Cienfuegos – Varadero);
  • zwiedzanie z przewodnikiem polskojęzycznym;
  • bilet wstępu rezerwatu El Nicho = 10 EUR/osoba
  • opłacone atrakcje wypisane w szczegółowym planie zwiedzania

Dodatkowy koszt: napiwki oraz własne wydatki nieujęte w cenie wycieczki, napoje oraz obiad.