trinidad kuba

Wycieczka fakultatywna Varadero - El Nicho - Trinidad

Zapraszamy do rezerwacji wycieczki fakultatywnej z Varadero do Trinidadu oraz Parku Narodowego „El Nicho”.  Podczas niezapomnianej wycieczki objazdowej po Kubie poznacie kolonialne miasto w zachodnio – centralnej części wyspy oraz odwiedzicie rezerwat przyrody El Nicho. Przygotujcie się na dzień pełen wrażeń, zwiedzania oraz kąpieli w krystalicznych wodach wodospadu. Pamiętajcie o zabraniu kostiumu kąpielowego, ręcznika oraz wygodnych butów.

Szczegółowy program wycieczki fakultatywnej Varadero - El Nicho - Trinidad

Zbiórka pod hotelem w Varadero o 6:00. Około 9:30 – 10:00 dojeżdżacie do pierwszego punktu wycieczki – Park Narodowy „El Nicho”. Do rezerwatu El Nicho prowadzi malownicza 20km trasa wśród wzgórz oraz dolin Sierra del Escambray. Na miejscu możliwość kąpieli w krystalicznych wodach wodospadu. Spacerując po rezerwacje przyrody „El Nicho” należy odwiedzić 3 wodospady.  Pierwszy, z którego można skakać do wody. Drugi, wysoki na kilkanaście metrów, znany z pocztówek i zdjęć oraz trzeci, spokojny i idealny na orzeźwiające kąpiele. Rezerwat przyrody zwiedzacie bez przewodnika, ale to nie problem – trasa jest tylko jedna. Czas na zwiedzanie rezerwatu „El Nicho” to około 2 godziny.

Następnie przejeżdżacie do miasteczka Trinidad, gdzie spotkacie się z przewodnikiem. Zwiedzanie Trinidadu rozpoczynacie od spaceru brukowanymi uliczkami oraz podziwiania kolonialnej zabudowy miasta. Następnie zwiedzicie świątynię kubańskiej bogini – Yemaya oraz spróbujecie tutejszego drinka canchanchara. Kolejnym punktem zwiedzania Trinidadu jest wejście na wieżę znajdująca się przy Plaza Mayor. Piękne widoki gwarantowane!

Powrót do Varadero zaplanowany na godzinę 20:00. Jednak wszystko zależy od Waszego tempa zwiedzania – z nami nie ma pośpiechu ani sztywnych godzin zbiórek. 

Cena wycieczki:

2 osoby 150 EUR/ osoby
3 osoby 120 EUR/ osoby
4 osoby 100 EUR/ osoby
5 osób  80 EUR/ osoby
6 osób lub więcej 70 EUR/ osoby

W cenie wycieczki:

  • przejazd samochodem lub busem z kierowcą w dwie strony ( Varadero – El Nicho – Trinidad – Varadero);
  • zwiedzanie miasta Trinidad z przewodnikiem oraz rezerwatu przyrody samodzielnie;

Dodatkowy koszt: jedzenie, napoje, wejście wstępu do rezerwatu El Nicho (10 EUR) oraz wydatki własne.