vinales kuba

Wycieczka fakultatywna Hawana - Viñales

Viñales – „kraina rumu i cygar” to obowiązkowy punkt wycieczkowy dla każdego odwiedzającego Kubę. Najlepsze atrakcje Viñales znajdziemy poza utartymi szlakami – poza miastem. Odwiedź Cueva del Indio oraz Mural de la Prehistoria. Wśród wapiennych mogotów jedź na przejażdżkę konną po dolinie Viñales oraz skręć swoje pierwsze cygaro na kubańskiej plantacji! Zarezerwuj wycieczkę fakultatywną z Hawany do Viñales razem z zespołem MyKuba – wycieczki na Kubę.

Szczegółowy program wycieczki fakultatywnej Hawana - Vinales

Zbiórka przy barze Floridita przy ulicy Obispo o 8:00. Czeka na Was 3-godzinna droga wśród pięknych dziewiczych krajobrazów. Do Viñales dojeżdżacie około godziny 11:00. Zwiedzanie Viñales rozpoczynacie od pysznej, świeżo mielonej kawy podawanej przy punkcie widokowym hotelu ” Los Jazmines”. Przy hotelu będziecie mogli posłuchać muzyki na żywo, granej przez lokalnych muzyków. Po krótkim odpoczynku przy tarasie widokowym „ Los Jazmines” przejedziecie do rezerwatu przyrody, w którym znajduje – Mural de la Prehistoria. Malowidło jest wykonane na wapiennej formacji skalnej – mogocie, bardzo popularnej w tym regionie. Obraz przedstawia ewolucję człowieka. Czas na spróbowanie lokalnego drinka w pobliskim pladarze – piñacolada.

Kolejnym punktem zwiedzania Viñales jest grota Indian: „Cueva del Indio”. Jest to 4 kilometrowa jaskinia, której odcinek pokonuje się pieszo a następnie płynie się motorówką po podziemnej rzece.

Główna atrakcja wycieczki fakultatywnej do Viñales to zwiedzanie plantacji tytoniu oraz kawy. Na własne oczy będziecie mogli się przekonać, jak Kubańczycy robią swoje słynne „puros”. Przewodnik wytłumaczy proces wytwarzania cygar, a następnie zaprosi do ich degustacji. Następnie spróbujecie lokalnego alkoholu wytwarzanego z owoca – guayaba oraz poznacie proces wyparzania kubańskiej kawy. Za dodatkową opłatą – 15 EUR możliwość zwiedzania doliny na koniu. Na kubańskiej plantacji zjecie obiad, a następnie udacie się w drogę powrotną do Hawany.

Powrót do Hawany zaplanowany na godzinę 19:00. Jednak wszystko zależy od Waszego tempa zwiedzania – z nami nie ma pośpiechu ani sztywnych godzin zbiórek.

Cena wycieczki:

2 osoby 170 EUR/ osoby
3 osoby 120 EUR/ osoby
4 osoby lub więcej 90 EUR/ osoby

*Przy większych grupach, powyżej 10 osób,  prosimy o kontakt bezpośrednio na e-mail: kontakt@mykuba.pl w celu ustalenia indywidualnych warunków uczestnictwa.

W cenie wycieczki:

  • przejazd prywatnym samochodem lub busem z kierowcą w dwie strony (Hawana  – Viñales – Hawana);
  • zwiedzanie Viñales z przewodnikiem;
  • bilety wstępu do wymienionych atrakcji w szczegółowym programie wycieczki.

Dodatkowy koszt: napiwki oraz własne wydatki nieujęte w cenie wycieczki, napoje oraz obiad, fakultatywna wycieczka konno (15 EUR).