wycieczka 2 - dniowa Hawana + Vinales

Wycieczka 2 - dniowa Varadero – Hawana – Vinales – Varadero

Nasza dwudniowa wycieczka fakultatywna Varadero – Hawana – Vinales – Varadero jest przepustką do odkrycia kultury kolonialnej Kuby. Poznaj Hawanę i zapal cygaro w wpisanym na listę UNESCO Valle de Vinales – to okazja, której nie chcesz przegapić! Z nami tworzenie takich wspomnień jest możliwe! Zmaksymalizuj swoją kubańską przygodę łącząc Hawanę i Vinales podczas tej samej wycieczki; poznasz nocne życie stolicy Kuby, a następnie odwiedzisz słynne, skupione na rumie i cygarach miasto Vinales. To świetny sposób na zaoszczędzenie czasu, pieniędzy i kilometrów, a jednocześnie na poznaniu dwóch różnych miejsc.

Główne atrakcje podczas 2 - dniowej wycieczki fakultatywnej Varadero – Hawana – Vinales:

 • 1 – godzinna przejażdżka kabrioletem po  Hawanie;
 • Spacer po Starej Hawanie, wpisanej na listę UNESCO w 1982 roku;
 • Muzeum Rumu Havana Club z degustacją alkoholu;
 • Plac Rewolucji oraz Kapitol;
 • Koncert Buena Vista Social Club
 • Wizyta na plantacji cygar w Vinales;

Szczegółowy plan 2 – dniowej wycieczki fakultatywnej Varadero – Hawana – Vinales:

DZIEŃ 1 : Zbiórka pod hotelem w Varadero o 8:00. Po drodze zatrzymacie się przy punkcie widokowym Mirador de Bacunayagua. Zostaniecie powitani w Hawanie około godziny 10:30-11:00, przez polskojęzycznego przewodnika. Przed rozpoczęciem zwiedzania Hawany udacie się do casas particulares, w których będziecie nocować, aby zostawić walizki lub plecaki. Zwiedzanie rozpoczniecie od Kapitolu. Następnie zobaczycie najważniejsze kolonialne budynki m.in  Teatr Alicia Alonso, Hotel Inglaterra, pomnik Jose Marti). Przespacerujecie się wzdłuż Paseo del Prado i zobaczycie budynek Bacardi, Muzeum Rewolucji oraz Memorial Granma).

Następnie przespacerujecie się przez cztery główne place La Habana Vieja (Plaza de la Catedral, Plaza de Armas, Plaza de San Francisco de Asis, Plaza Vieja). Kolejnym punktem wycieczki jest wizyta w muzeum Rumu Havana Club, w którym poznacie fazy produkcji rumu oraz jego historię. Będzie możliwość degustacji trunku. Czas na główną atrakcję wycieczki: 1 – godzinna przejażdżka w klasycznych amerykańskich kabrioletach! Godzinna przejażdżka ulicami Hawany jest wliczona w cenę i zabierze Was w podróż po najbardziej kultowych miejscach stolicy – od Paque Central, Barrio Chino, Centrum Hawany do Cmentarza Krzysztofa Kolumba, Vedado, Placu Rewolucji i Malecon. Po kabrioletach czas na obiadokolacje przygotowaną przez kubańską gospodynię w casa particular.

DZIEN 2: Dzień rozpoczynacie o godzinie 7:00 od śniadania w casas particulares. O godzinie 8:00 wyruszacie w drogę do Vinales, gdzie dojeżdżacie około godziny 11:00. Wycieczkę rozpoczynacie od punktu widokowego “Los Jazmines”. Po odpoczynku i relaksie w tym malowniczym miejscu, wyruszacie do kolejnego obowiązkowego punktu w Vinales – Mural de la Prehistoria. Malowidło znajduje się na wapiennej formacji skalnej, zwanej mogotem, która jest powszechnie znana w okolicy. Obraz przedstawia ewolucję człowieka.

Kolejnym obowiązkowym miejscem w Viñales jest Cueva del Indio, 4-kilometrowa jaskinia składająca się z krętych korytarzy, które zwiedza się pieszo, a także podczas przejażdżki motorówką po jej podziemnej rzece. Główna atrakcja wycieczki fakultatywnej do Viñales to zwiedzanie plantacji tytoniu oraz kawy. Podczas wizyty na Kubie będziecie mieli okazję zobaczyć z pierwszej ręki, jak skręca się słynne na całym świecie kubańskie cygara. Następnie zjecie obiad na plantacji przed powrotem do Varadero. Powrót do Varadero zaplanowany na godzinę 21:00.

Cena wycieczki:

2 osoby 300 EUR/ osoby
3 osoby 240 EUR/ osoby
4 osoby 190 EUR/ osoby
5 osób lub więcej 160 EUR/ osoby

*Przy większych grupach, powyżej 10 osób,  prosimy o kontakt bezpośrednio na e-mail: kontakt@mykuba.pl w celu ustalenia indywidualnych warunków uczestnictwa.

W cenie wycieczki:

 • przejazd prywatnym samochodem lub busem z kierowcą w dwie strony (Varadero – Hawana  – Viñales – Varadero);
 • 1 – godzinna przejażdżka kabrioletem po Hawanie;
 • zwiedzanie Hawany oraz Viñales z polskojęzycznym przewodnikiem;
 • nocleg w pokoju 2 – osobowym w casas particulares w Hawanie;
 • 1 śniadanie w Hawanie, 1 obiadokolacja w  Hawanie oraz 1 lunch w  Vinales;
 • opłacone wejście do Muzeum Rumu Havana Club + powitalny drink na bazie rumu.
 • opłacone bilety wstępu do atrakcji w Vinales wymienione w szczegółowym programie zwiedzania.

Uwaga! Wszystkie pokoje w casas particualres w Hawanie mają prywatną łazienkę, klimatyzację oraz ręczniki. Należy zabrać na zwiedzanie wygodne obuwie, paszport, ochronę przeciwsłoneczną oraz spakować się w plecak lub walizkę podręczną.

Dodatkowy koszt: napiwki oraz własne wydatki nieujęte w cenie wycieczki, dopłata do pokoju 1 – osobowego 20 EUR/os, opłata 15 EUR/ 1h jazdy konno po dolinie Vinales.

*Dla chętnych osób wyjście na koncert Buena Vista Social Club w Hawanie: 40 EUR / osoby, w cenie 4 drinki.