2 dniowa wycieczka fakultatywna

Wycieczka dwudniowa Varadero – Hawana – Vinales – Varadero

Nasza dwudniowa wycieczka fakultatywna Varadero – Hawana – Vinales – Varadero jest przepustką do odkrycia urzekającej kultury kolonialnej Kuby. Poznaj Hawanę i zapal cygaro w wpisanym na listę UNESCO Valle de Vinales – to okazja, której nie chcesz przegapić! Z nami tworzenie takich wspomnień jest możliwe! Zmaksymalizuj swoją kubańską przygodę łącząc Hawanę i Vinales podczas tej samej wycieczki; będziesz mógł cieszyć się nocnym życiem stolicy Kuby, a następnie zwiedzić słynne, skupione na rumie i cygarach miasto Vinales. To świetny sposób na zaoszczędzenie czasu, pieniędzy i kilometrów, a jednocześnie na poznaniu dwóch różnych miejsc.

Szczegółowy plan 2 – dniowej wycieczki fakultatywnej Varadero – Hawana – Vinales:

DZIEŃ 1 : Zbiórka pod hotelem w Varadero o 8:00. Po drodze zatrzymacie się przy punkcie widokowym Mirador de Bacunayagua. Zostaniecie powitani w Hawanie około godziny 10:30-11:00, przez polskojęzycznego przewodnika. Przed rozpoczęciem zwiedzania Hawany udacie się do casas particulares, w których będziecie nocować, aby zostawić walizki lub plecaki. Zwiedzanie rozpoczniecie od Kapitolu, siedziby kubańskiego parlamentu. Po drodze będziecie mieli okazję przespacerować się wzdłuż Paseo del Prado i zobaczyć inne kolonialne zabytki Hawany przy Parque Central.

Następnie przespacerujecie się przez cztery główne place La Habana Vieja (Plaza de la Catedral, Plaza de Armas, Plaza de San Francisco de Asis, Plaza Vieja). Kolejnym punktem wycieczki jest wizyta w muzeum Rumu Havana Club, w którym poznacie fazy produkcji rumu oraz jego historię. Będzie możliwość degustacji trunku. Po zwiedzeniu historycznej dzielnicy Hawany, nadszedł czas na główną atrakcję wycieczki: przejażdżkę w klasycznych amerykańskich kabrioletach! Godzinna przejażdżka ulicami Hawany jest wliczona w cenę i zabierze Was w podróż po najbardziej kultowych miejscach stolicy – od Centrum Hawany do Cmentarza Krzysztofa Kolumba, Placu Rewolucji i Malecon.

Po przejażdżce kabrioletem, spacerkiem przejdziecie  do baru Ernesta Hemingwaya – Floridita. W barze będziecie mieli okazję skosztować ulubionego drinka pisarza – daiquiri! Po drinkach zjecie obiadokolacje w casas particulares przygotowaną przez kubańską gospodynię. Wieczorem dla chętnych wyjście na koncert lub do klubu.

DZIEN 2: Dzień rozpoczynacie o godzinie 7:00 od pysznego śniadania w casas particulares. O godzinie 8:00 wyruszacie w drogę do Vinales, gdzie dojeżdżacie około godziny 11:00. Wycieczkę rozpoczynacie od punktu widokowego „Los Jazmines”. Po odpoczynku i relaksie w tym malowniczym miejscu, wyruszacie do kolejnego obowiązkowego punktu w Vinales – Mural de la Prehistoria. Malowidło znajduje się na wapiennej formacji skalnej, zwanej mogotem, która jest powszechnie znana w okolicy. Obraz przedstawia ewolucję człowieka.

Kolejnym obowiązkowym miejscem w Viñales jest Cueva del Indio, 4-kilometrowa jaskinia składająca się z krętych korytarzy, które zwiedza się pieszo, a także podczas przejażdżki motorówką po jej podziemnej rzece. Główna atrakcja wycieczki fakultatywnej do Viñales to zwiedzanie plantacji tytoniu oraz kawy. Podczas wizyty na Kubie będziecie mieli okazję zobaczyć z pierwszej ręki, jak skręca się słynne na całym świecie kubańskie cygara. Przewodnik poprowadzi Was przez każdy etap procesu produkcji cygar, a następnie pozwoli się nimi delektować! Dodatkowo skosztujecie tutejszego alkoholu guayabita oraz kubańskiej kawy. Po edukacyjnym i inspirującym popołudniu, zjecie obiad na plantacji przed powrotem do Varadero. Powrót do Varadero zaplanowany na godzinę 21:00.

Cena wycieczki:

2 osoby 300 EUR/ osoby
3 osoby 220 EUR/ osoby
4 osoby 180 EUR/ osoby
5 osób lub więcej 150 EUR/ osoby

W cenie wycieczki:

  • przejazd prywatnym samochodem lub busem z kierowcą w dwie strony (Varadero – Hawana  – Viñales – Varadero);
  • godzinna przejażdżka kabrioletem po Hawanie;
  • zwiedzanie Hawany oraz Viñales z polskojęzycznym przewodnikiem;
  • nocleg w pokoju dwuosobowym w casas particulares w Hawanie;
  • 1 śniadanie w Hawanie, 2 obiadokolacje w Hawanie oraz w Vinales

Dodatkowy koszt: wejścia wstępu do muzeów oraz na dyskotekę w Hawanie (około 8 – 10 EUR)