wycieczka hawana - zatoka świń

Wycieczka fakultatywna Hawana - Zatoka Świń

Zatoka Świń na Kubie to jedyny w swoim rodzaju, malowniczy obszar, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Cienaga de Zapata zawiera wiele różnych typów krajobrazów, takich jak bagna, laguny, lasy namorzynowe, rafy koralowe i lasy deszczowe.  Zaplanuj wycieczkę z Varadero do Zatoki Świń z MyKuba – wycieczki na Kubę.

Główne atrakcje podczaswycieczki fakultatywnej Hawana - Zatoka Świń:

  • wizyta w Parku Narodowym Cienaga de Zapata
  • snorkowanie w 70 – metrowej grocie Cueva de los Peces
  • ferma krokodyli „Criaderos de Cocodrilo”
  • wizyta w replice indiańskiej wioski Guama

 

Szczegółowy plan wycieczki fakultatywnej Hawana - Zatoka Świń:

Spotkamy się przed barem „Floridita” o godzinie 7:00, a około 10:00 dotrzemy do pierwszego punktu z programu – Cueva de los Peces. Cueva de los Peces jest to cenote o głębokości 70 metrów. Jest to nie tylko najgłębsza cenota na Kubie, ale również najpiękniejsza. Przy Ceuva de los Peces przewidujemy czas wolny na snorkowanie w cenote oraz przy rafie koralowej w nieopodal położonej nadmorskiej zatoce.

Następnie odwiedzimy farmę krokodyli “Criadero de cocodrilos”, gdzie można zobaczyć te stworzenia z bliska. Służy ona nie tylko badaniom i ochronie przyrody, ale także udostępnieniu części fermy odwiedzającym, którzy chcą kupić pamiątki lub potrzymać małego krokodyla.

Naszym kolejnym celem jest – Guama. Jako autentyczna replika indiańskiej wioski Tainów, jest ona bogata w historię sięgającą 800 roku p.n.e., kiedy to Tainowie stali się jednymi z pierwszych osadników na Kubie. Jednak przed nimi były dwa starożytne plemiona – Guanajatabeyes i Siboneyes. Park Narodowy znany dziś jako Ciénaga de Zapata był miejscem, w którym Tainowie postanowili się osiedlić. Do wioski Guamy można dostać się tylko łodzią motorową lub katamaranem. Po dniu pełnym atrakcji czas na zjedzenie pysznego obiadu w kubańskim paladarze. Koszt około 10 EUR.

Powrót do Hawany zaplanowany na godzinę 19:00. Jednak długość czasu spędzonego na zwiedzaniu zależy wyłącznie od Was – z nami nie ma pośpiechu.

Cena wycieczki:

2 osoby 170 EUR/ osoby
3 osoby 130 EUR/ osoby
4 osoby lub więcej 95 EUR/ osoby

*Przy większych grupach, powyżej 10 osób,  prosimy o kontakt bezpośrednio na e-mail: kontakt@mykuba.pl w celu ustalenia indywidualnych warunków uczestnictwa.

W cenie wycieczki:

  • przejazd amerykańskim samochodem lub busem z kierowcą w dwie strony (Hawana-Zatoka Świń-Hawana);
  • zwiedzanie Zatoki Świń z polskojęzycznym przewodnikiem;
  • bilet wstępu do atrakcji wymienionych w programie: Criadero de Cocodrilos, Guama oraz Cueva de los Peces.

Dodatkowy koszt: napiwki oraz własne wydatki nieujęte w cenie wycieczki, napoje oraz obiad.