zatoka świn kuba

Wycieczka fakultatywna Hawana - Zatoka Świń

Zatoka Świń na Kubie to jedyny w swoim rodzaju, malowniczy obszar, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Cienaga de Zapata zawiera wiele różnych typów krajobrazów, takich jak bagna, laguny, lasy namorzynowe, rafy koralowe i lasy deszczowe. Masz okazję wybrać się na jednodniową wycieczkę z Varadero, aby zobaczyć Zatokę Świń, gdzie możesz popływać w Cueva de los Peces (Jaskinia Ryb), potrzymać małego krokodyla w Criadero de Cocodrilos (Farma Krokodyli) i odwiedzić wioskę Tain (Guama). Zaplanuj wycieczkę z Varadero do Zatoki Świń z MyKuba – wycieczki na Kubę.

Szczegółowy plan wycieczki fakultatywnej Hawana - Zatoka Świń:

Spotkamy się przed barem „Floridita” o godzinie 7:00, a przed 10:00 dotrzemy do wioski Guama; naszego pierwszego przystanku w programie. Jako autentyczna replika indiańskiej wioski Tainów, jest ona bogata w historię sięgającą 800 roku p.n.e., kiedy to Tainowie stali się jednymi z pierwszych osadników na Kubie. Jednak przed nimi były dwa starożytne plemiona – Guanajatabeyes i Siboneyes. Park Narodowy znany dziś jako Ciénaga de Zapata był miejscem, w którym Tainowie postanowili się osiedlić. Do wioski Guamy można dostać się tylko łodzią motorową lub katamaranem.

Następnie odwiedzimy farmę krokodyli „Criadero de cocodrilos”, gdzie można zobaczyć te stworzenia z bliska. Służy ona nie tylko badaniom i ochronie przyrody, ale także udostępnieniu części fermy odwiedzającym, którzy chcą kupić pamiątki lub potrzymać małego krokodyla. Naszym kolejnym celem po farmie krokodyli jest Cueva de los Peces.

Wśród krasowych studi , Cueva de los Peces jest cudem natury o głębokości 70 metrów. Jest to nie tylko najgłębsza cenota na Kubie, ale również najpiękniejsza. W rzeczywistości jej głębokość tworzy złudzenie optyczne – środek naturalnego basenu wydaje się czarny, ponieważ nie można zobaczyć dna! Odwiedzający Cueva de los Peces mogą cieszyć się snorkelingiem i podziwiać bioróżnorodność unikalną dla kubańskich wód. Po kąpieli w cenocie, goście mogą zjeść lunch w pobliskim kubańskim paladarze w Cueva de los Peces za około 10 euro.

Ostatni punkt programu wycieczki to Muzeum Inwazji w Playa Giron. W 1961 roku Stany Zjednoczone próbowały obalić kubański rząd Fidela Castro – akcja ta stała się znana jako inwazja w Zatoce Świń. Ta sponsorowana przez USA operacja wojskowa miała na celu rozpoczęcie powszechnego powstania przeciwko reżimowi Fidela, ale zakończyła się niepowodzeniem.

Powrót do Hawany zaplanowany na godzinę 19:00. Jednak długość czasu spędzonego na zwiedzaniu zależy wyłącznie od Was – z nami nie ma pośpiechu.

Cena wycieczki:

2 osoby130 EUR/ osoby
3 osoby110 EUR/ osoby
4 osoby lub więcej90 EUR/ osoby

W cenie wycieczki:

  • przejazd amerykańskim samochodem lub busem z kierowcą w dwie strony (Hawana-Zatoka Świń-Hawana);
  • zwiedzanie Zatoki Świń z przewodnikiem;

Dodatkowy koszt: wejścia do atrakcji (około 10 EUR), posiłek oraz napoje.