Klimat na Kubie

Czysta, błękitna woda, złociste plaże i słońce to coś, co brzmi dla Ciebie kusząco? Rozważ zatem wyjazd na Kubę i ciesz się jej klimatem, który sprawia, że przez większość roku jest tam ciepło. Przed zaplanowaniem takiej podróży warto jednak zorientować się, jak dokładnie kształtuje się pogoda na wyspie oraz kiedy najlepiej jechać tam, by w pełni cieszyć się wszystkim, co ten zakątek świata ma do zaoferowania. Dowiedz się kilku praktycznych informacji na ten temat, by Twoja wyprawa była naprawdę udana i satysfakcjonująca.

Jaki klimat panuje na Kubie?

Przed ustaleniem tego, kiedy tam jechać, warto dowiedzieć się, co wpływa na pogodę w kubańskich rejonach. Jest to wyspa, która należy do archipelagu Wielkich Antyli. Bliskie sąsiedztwo Morza Karaibskiego jest dla niej szczególnie istotne. Ma to bowiem bezpośrednie przełożenie na warunki pogodowe. Szerokość geograficzna, na jakiej leży ten kraj, to kolejny czynnik, który sprawia, że panuje tam klimat równikowy, bardzo wilgotny i gorący. Na obszarze wieją północno-wschodnie pasaty, występują również cyklony. Wyszczególnić da się dwie pory, czyli suchą oraz deszczową.

Pogoda na Kubie – czego się spodziewać?

Każda podróż wymaga odpowiedniego przygotowania i sprawdzenia wielu informacji. Wiedząc, jaki jest klimat Kuby, bez problemu zdecydujesz, kiedy warto tam jechać. Położenie wyspy sprawia, że większość dni w roku jest bardzo ciepłych i przyjemnych. Średnia temperatura zazwyczaj waha się między 22 stopniami Celsjusza w styczniu a 28 w sierpniu. Pamiętaj jednak, że możesz też trafić na okres, gdy spada poniżej 20 stopni lub przekracza wartości rzędu 33°C. Należy zatem być przygotowanym także na taką okoliczność!

Tak samo równikowy klimat wpływa na występujące opady. Od maja do października trwa pora deszczowa. Jeśli zatem zastanawiasz się, kiedy jechać na Karaiby, to zdecydowanie warto wybrać porę suchą. Deszcze uniemożliwią plażowanie oraz utrudnią zwiedzanie. Warto też pamiętać o tym, że wschodnia część wyspy jest nieco cieplejsza od zachodniej. To może wpłynąć na decyzję, jakie miejsce stanie się celem Twojego wyjazdu.

Plażowanie czy zwiedzanie kubańskich miast?

Przed zorganizowaniem podróży odpowiedz sobie na pytanie, po co udajesz się na wyspę. Chcesz ją zwiedzać, czy raczej zależy Ci na udanym plażowaniu? Dzięki temu dowiesz się, w jakim okresie jej klimat będzie sprzyjał Twoim planom i kiedy jechać do tego wyjątkowego kraju. W sierpniu temperatura wody jest najwyższa, ale z kolei od listopada do czerwca panuje tam pora sucha, co gwarantuje korzystniejsze warunki do cieszenia się innymi urokami wyspy. Wówczas nie musisz martwić się intensywnymi deszczami, które zatrzymają Cię w hotelu. Ten kierunek to bardzo atrakcyjna opcja w czasie naszej zimy, ponieważ wtedy temperatura osiąga tam wartości około 28 stopni.

Jak przygotować się na wyjazd na Wyspy Karaibskie?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy jechać na Kubę, najlepiej sprawdź przewidywane prognozy pogody dla tego kraju i na ich podstawie zdecyduj, jaki termin będzie Ci odpowiadał. Dzięki temu też zorientujesz się, czy będziesz potrzebować raczej peleryny przeciwdeszczowej i parasola, czy może kostiumu kąpielowego i krótkich spodni. Z pewnością trzeba też zaopatrzyć się w kremy z filtrem przeciwsłonecznym, ponieważ to niezwykle słoneczna wyspa. A ponieważ przez większość roku jest tam bardzo ciepło, oznacza to walizkę pełną lekkich ubrań.

Skorzystaj z pomocy doświadczonych organizatorów wyjazdów na Kubę

Wiesz już, kiedy jechać na wyspę, by cieszyć się jej zaletami. Jeśli masz wątpliwości dotyczące innych kwestii, skorzystaj ze wsparcia osób, które regularnie organizują wyjazdy na Kubę. Dzięki dużemu doświadczeniu wiemy, podczas której pory roku klimat jest najkorzystniejszy dla turystów, co warto zobaczyć i gdzie najlepiej nocować. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek i poznasz wyspę od jej najlepszej strony. Postaw na naszą praktyczną wiedzę i znajomość kraju, by przeżyć wspaniałą przygodę nad Morzem Karaibskim, po której od razu zapragniesz tam wrócić.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *