Najpiękniejsze plaże na Kubie

Najpiękniejsze plaże na Kubie

Wakacje w tropikach to dla rzeszy turystów okazja do beztroskiego plażowania. Leżenie na kocu lub leżaku, relaks pod parasolem – ta bajeczna wizja wywołuje szeroki uśmiech na ich twarzach. Kiedy dodamy do tego delektowanie się morską bryzą, trzymając w ręku drinka z palemką, oczyma wyobraźni przeniesiemy się na rajską plażę w egzotycznym kraju. Takie widoki zobaczymy w licznych krajach, na mniejszych czy większych wyspach. Świetnym przykładem może być Kuba.

Najpiękniejsze plaże na świecie – tropiki

Wyspa „gorąca jak wulkan” leży na południe od zlokalizowanego na Florydzie miasta Key West. Chętnie odwiedzają ją nie tylko Amerykanie – coraz częściej spotkamy na niej Europejczyków, w tym urlopowiczów z kraju nad Wisłą. Nic dziwnego, gdyż to państwo o zróżnicowanej kulturze, obfitujące w malownicze zakątki oraz najpiękniejsze plaże świata. Uwielbiają je miłośnicy salsy, wybornej kuchni oraz poznawania lokalnego folkloru. Nie bez znaczenia pozostają atrakcje turystyczne głównych miast wyspy. Hawana, Santiago de Cuba oraz Cienfuegos mają wiele do zaoferowania osobom spragnionym zwiedzania.

Kolejny, dla dużej części wczasowiczów najważniejszy aspekt to, plaże. Kuba pod tym względem naprawdę ma się czym poszczycić. Nie brakuje na niej spektakularnych plaż zachwycających drobniutkim, białym piaskiem oraz pejzażami. Romantyczne spacery brzegiem morza to czysta przyjemność zarówno dla stóp, jak i oczu. To właśnie na Kubie ujrzymy najpiękniejsze plaże na świecie.

Wakacje na Kubie – błogie plażowanie

Na początek opowieści o kubańskich plażach koniecznie trzeba wspomnieć o Playa Paraiso, znanej też jako plaża Paradise. W 2016 roku zdeklasowała konkurencję, otrzymując nagrodę Traveller’s Choice w kategorii najpiękniejsze plaże świata. Paraiso urzeka czystością oraz intensywnością kolorów – bielą piasku oraz odcieniami turkusu wody. Morze mieni się jak lustro, oczarowując patrzących niezależnie od tego, o jakiej porze dnia się tutaj wybiorą.

Niedaleko plaży Paradise rozciąga się kolejna, nie mniej urodziwa. Jak przystało na rajskie plaże, Playa Sirena skradła już niejedno serce. Z Paraiso można dotrzeć na nią piechotą, w ciągu ok. 20-minutowego spaceru. Od poprzedniczki różni ją głównie atmosfera – bywa tu o wiele spokojniej. Jeśli ktoś preferuje cichsze, kameralne miejsca, Sirena spełni jego oczekiwania.

Najpiękniejsze kubańskie plaże – gdzie się wybrać?

Zdecydowanie bardziej komercyjny charakter ma następna propozycja dla osób spędzających wakacje na Kubie. Leżąca nad Oceanem Atlantyckim Varadero ma wszystko, o czym mogą zamarzyć wielbiciele nadmorskich kurortów. Pas białego piasku ciągnie się wzdłuż całego półwyspu na dystansie prawie 25 km. Przy plaży można znaleźć przeróżne udogodnienia dla turystów. Rozbudowana infrastruktura pozwala na wypoczynek nad wodą przez długie godziny.

Varadero często bywa scenerią do zdjęć. Zakochane pary czy świeżo poślubieni małżonkowie podają ją jako przykład, wymieniając najpiękniejsze plaże na Kubie. Przyciąga jak magnes wyjątkowymi krajobrazami, w tym połączeniem wód w kolorze zieleni oraz błękitu. Zjawisko można zaobserwować pomiędzy Cieśniną Floryda a stałym lądem. Robi olbrzymie wrażenie na odwiedzających.

Tam, gdzie rozciągają się rajskie plaże, tam nierzadko można natrafić na rewelacyjne miejsca do nurkowania. Nie inaczej jest na obszarze wokół półwyspu. Poza eksploracją podwodnych terenów amatorzy sportów wodnych mogą żeglować, łowić ryby albo przyglądać im się z łodzi ze szklanym dnem.

Najpiękniejsze plaże na Kubie – urlop marzeń

Fani nurkowania mają znacznie większy wybór świetnych miejscówek. Kolejny punkt, w którym mogą poświęcać się swoim pasjom, to Playa Guardalavaca. Nie ma tylu kilometrów co inne lokalne plaże – Kuba może jednak być z niej dumna. To prawdziwy raj na północnym wybrzeżu wyspy. Pokrywa ją drobniutki piasek o przyjemnej białej barwie, a omywające ją wody są ciepłe oraz niezwykle czyste. Skrywają pod powierzchnią bajeczne ogrody – rafę koralową. Przyjeżdżają tu nurkowie, a także amatorzy windsurfingu oraz kajakarstwa.

Opisane powyżej przykłady to najpiękniejsze kubańskie plaże, choć oczywiście nie wszystkie. Wyspa potrafi w sobie rozkochać nawet najbardziej wymagającego turystę. Warto odwiedzić ją przynajmniej raz, aby przekonać się, czym urzekła tylu ludzi.

kubańskie plaże

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *