Dlaczego warto polecieć na Kubę w 2023 roku?

Dlaczego warto polecieć na Kubę 2023

Kuba to niezwykły kraj, tętniący życiem, tańcem i muzyką. Powodów, dla których warto pojechać na Kubę, jest mnóstwo. My zebraliśmy kilka najważniejszych. Dowiedz się zatem, dlaczego Kuba to najlepszy wybór na egzotyczne wakacje 2023.

Kuba to kraj tętniący muzyką i tańcem. Swe korzenie mają tu rumba i cza-cza, ale zewsząd rozbrzmiewają również dźwięki salsy. Nie jest niczym zaskakującym, że gdy gra muzyka, Kubańczycy zaczynają tańczyć. Patrząc na ich poczucie rytmu i wyczucie muzyki, można odnieść wrażenie, że Kubańczycy mają taneczny wdzięk we krwi. Już samo patrzenie na bawiących się tubylców jest wręcz jak oglądanie spektaklu. Nawet jeśli więc sam nie tańczysz, to z pewnością spodobają Ci się ich występy. Jeśli jednak jesteś miłośnikiem gorących rytmów, to z pewnością tańce w Casa de la Musica będą jednymi z najlepszych w Twoim życiu.

kuba taniec

Rajskie plaże jak z pocztówki

Kuba 2023 jest też idealnym wyborem, gdy marzą Ci się egzotyczne wakacje na rajskiej plaży. A tych jest tutaj pod dostatkiem. Na wyspie znajduje się niemal 300 plaż i większość z nich jest publiczna. Charakteryzują się drobnym, białym piaskiem oraz krystalicznie czystą i przyjemnie ciepłą wodą. Najdłuższa i najszersza plaża znajduje się w Varadero i ciągnie się przez prawie 20 kilometrów. Jest uznawana za najpiękniejszą na całych Karaibach. Plaże kubańskie to świetne miejsce na leniwy odpoczynek na złocistym piasku, kąpiele w lazurowej wodzie, a także bardziej aktywne wakacje 2023 – znajdziesz tu wiele świetnych punktów do nurkowania i uprawiania różnych sportów wodnych.

Najlepsze cygara na świecie

Nie bez powodu kubańskie cygara są uznawane za jedne z najlepszych cygar na świecie. Ich długa, sięgająca XV wieku tradycja sprawia, że nie mają sobie równych. Są wytwarzane ręcznie ze starannie wyselekcjonowanych, najlepszych liści tytoniu uprawianych na żyznych kubańskich glebach. Specyficzny proces dojrzewania liści wpływa na charakterystyczny, niepowtarzalny kremowy aromat i smak cygar. Na Kubie możesz zwiedzić fabrykę cygar lub kupić oryginalne, kubańskie wyroby, które staną się świetną pamiątką dla Ciebie lub osoby, której chcesz sprawić przyjemność.

Egzotyczne wakacje z kieliszkiem rumu

Obok cygar jest jeszcze jedna używka, z której słynie Kuba. Rum, bo o nim mowa, to trunek rozsławiony przez karaibskich marynarzy i piratów. Jest produkowany na wyspie od wieków. Najpopularniejszą i najlepiej sprzedającą się na świecie marką jest Havana Club. Butelki rumu tego producenta możesz znaleźć w niemal wszystkich sklepach hotelowych czy pamiątkarskich. Cena trunku zależy od kilku czynników, w tym przede wszystkim czasu składowania – im dłuższy był to okres, tym jego cena jest wyższa. Głęboki, charakterystyczny smak oryginalnego rumu to z pewnością kolejny powód, dla którego warto pojechać na Kubę.

kuba rum

Havana – niezwykła stolica wyspy

Nie sposób wybrać się na wakacje 2023 na Kubę bez odwiedzenia stolicy kraju. A Havana jest jedyna w swym rodzaju. Spacer ulicami miasta to niezwykła podróż w przeszłość – do lat trzydziestych i pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Havana zachwyca architekturą i bogactwem kontrastów. To tutaj XVI-wieczne budowle kolonialne sąsiadują z budynkami w stylu gotyckim, neoklasycznym i barokowym, a nieco dalej zobaczysz całe kamienice i uliczki z architekturą XX wieku. W stolicy Kuby czeka na Ciebie wiele cennych zabytków do zobaczenia i atrakcji do odwiedzenia.

Raj dla miłośników motoryzacji

Egzotyczne wakacje na Kubie zachwycą też fanów motoryzacji. Stare amerykańskie samochody z lat czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku są symbolem tego kraju. Charakterystyczne pojazdy w różnym stanie technicznym z majestatem suną po ulicach. Przy odrobinie szczęścia możesz wybrać się takim autem na przejażdżkę.

kuba samochody

Kuba – czy warto? Oczywiście, że tak

Jeśli więc zastanawiasz się: Kuba… Czy warto się wybrać? Odpowiadamy: po stokroć tak. Przedstawione wyżej zalety to zaledwie niewielka część z wielu atrakcji, jakie czekają na Ciebie w tym niezwykłym kraju. Zobacz więc naszą ofertę egzotycznych wyjazdów na Kubę i zarezerwuj termin dla siebie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *