Ubezpieczenia turystyczne na Kubę – jakie wybrać?

Ubezpieczenia turystyczne na Kubę – jakie wybrać

Podczas podróży na Kubę, zakup ubezpieczenia turystycznego jest obowiązkowe; istnieje wiele firm, które oferują polisy dla tego konkretnego miejsca. Niektóre z nich oferują obowiązkowe kompleksowe ubezpieczenie turystyczne, które ochroni Twoje zdrowie i majątek osobisty, podczas gdy inne włączają Kubę do listy krajów objętych ich standardową polisą. Potrzebujesz ubezpieczenia turystycznego na Kubę? W tym artykule podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia turystycznego na Kubę oraz polecimy kilka najlepszych agencji ubezpieczeniowych.

Należy pamiętać, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) nie jest akceptowana jako forma ubezpieczenia na Kubie. Przed wyjazdem na Kubę sprawdź, czy posiadasz ubezpieczenie turystyczne. Nie jesteś pewien, która polisa ubezpieczeniowa będzie najlepsza na zbliżające się wakacje? Porównaj poniższe oferty ubezpieczeń turystycznych na Kubę:

1. Signal Iduna

Ubezpieczenie Signal Iduna na Kubę obejmuje kompleksową ochronę ubezpieczeniową dla wszystkich podróżujących. Obejmuje koszty leczenia, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie od zgubionego bagażu, odwołanie podróży i wiele innych. Polecamy to biuro ubezpieczeniowe. Ubezpieczając naszych klientów podczas wyjazdów na Kubę korzystamy z oferty Signal Iduna. Z własnego doświadczenia możemy polecić ubezpieczenia turystyczne na wyjazd za granicę u Signal Iduny.

2. TU Europa

Jeśli szukasz innej oferty, przyjrzyj się polisom TU Europa. Ceny zaczynają się od zaledwie 60 zł, a w zamian otrzymujesz między innymi: koszty leczenia do 300 000 zł, pomoc prawną w razie wypadku za granicą, ubezpieczenie w przypadku rezygnacji z wyjazdu. Warto jednak pamiętać, że polisy TU Europa nie obejmują ubezpieczenia bagażu. Jeśli chcemy, by to świadczenie znalazło się w polisie, będziemy musieli zapłacić nieco więcej – np. za “TU Europa Standard”

3. Generali

Jeśli szukasz bardziej kompleksowej oferty, która zawiera dodatkowe usługi, takie jak całodobowe wsparcie medyczne czy pomoc prawną, przyjrzyj się polisie SuperFlex od Generali. Ten ubezpieczyciel oferuje również nieco tańsze stawki niż większość konkurentów. Dodatkowo, jeśli kupisz polisę w firmie “General Ubezpieczenie”, możesz skorzystać z wielu dodatkowych usług, takich jak pomoc drogowa czy całodobowe wsparcie medyczne.

4. Planeta Młodych

Karta Planeta Młodych istnieje na polskim rynku od 2002 roku. Stworzona jako alternatywa dla ubezpieczenia uniwersyteckiego dla uczniów i studentów, w ciągu dwudziestu lat karta znacznie poszerzyła swój zasięg, stając się jednym z wiodących produktów na rynku ubezpieczeń i kart rabatowych.

 • Karta Planeta Młodych kosztuje około 300-350 zł i jest ważna przez cały rok. Jeśli planujesz dłuższy pobyt na Kubie lub przewidujesz powrót w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy, ta karta może być najlepszym rozwiązaniem.
 • Kartę Planeta Młodych możesz kupić online. Kartę i potwierdzenie ubezpieczenia wyślą kurierem na wskazany przez adres wysyłki w ciągu 3-4 dni roboczych.

Jak widać, przy zakupie ubezpieczenia turystycznego na Kubę jest wiele firm do wyboru. Dlatego warto porównać oferty i wybrać tę, która najlepiej odpowiada Waszym potrzebom oraz budżetowi.

Ubezpieczenia turystyczne na wyjazd za granicę

Wszyscy chcemy czuć się bezpiecznie podczas wakacji, dlatego odpowiednie ubezpieczenie turystyczne na wyjazd za granicę powinno zawierać następujące elementy:

 1. KL – (koszty leczenia i nagłych wypadków) to najważniejszy aspekt, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze ubezpieczyciela. Wynika to z faktu, że ta gwarantowana kwota zostanie nam zwrócona, jeśli podczas pobytu na Kubie będziemy potrzebowali jakiejkolwiek opieki medycznej lub hospitalizacji, co może być dość kosztowne. Polecamy ubezpieczyć się na minimum KL = 30 000 EUR.
 2. NNW – (od następstw nieszczęśliwych wypadków) pokryje koszty związane z konsekwencjami zdarzeń, które wywołają uszczerbek na zdrowiu ubezpieczonego. Pokrywa koszty związane z bólem oraz szkodami spowodowane wypadkiem.
 3. Ubezpieczenie od zgubionego bagażu jest szczególnie przydatne podczas podróży na Kubę. Ze względu na dużą ilość przesiadek na lotniskach, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zgubisz jeden z bagaży. Jeśli Twoja walizka nie zawiera wielu cennych przedmiotów, to ubezpieczenie od zgubionego bagażu na kwotę 1000 zł w zupełności wystarczy.
 4. OC – (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej) ochroni Cię w sytuacjach, gdy ktoś inny zostanie poszkodowany lub jego mienie zostanie uszkodzone z powodu Twoich działań.

Ubezpieczenie podróżne jest niezbędne podczas każdej podróży, upewnij się, że Twoja polisa obejmuje wszystkie wymienione powyżej elementy. Jeśli nie, zawsze możesz poprosić ubezpieczyciela o rozszerzenie ubezpieczenia turystycznego na wyjazd za granicę.

O czym należy pamiętać wybierając ubezpieczenie turystyczne na Kubę?

Należy pamiętać, że na Kubie Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) nie może być używana w celu uzyskania dostępu do publicznej służby zdrowia. Upewnij się, że przed wyjazdem na Kubę masz odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. O czym zatem należy pamiętać, wybierając ubezpieczenie turystyczne na Kubę?

 1. Przede wszystkim warto upewnić się, że firma, z którą zawieramy umowę, posiada ważną licencję na prowadzenie tego typu działalności. Ważne jest również, aby firma posiadała polisę ubezpieczeniową z normatywem Solvency II. Dokument ten potwierdza, że ubezpieczyciel posiada odpowiednie środki finansowe na wypłatę odszkodowania w przypadku wystąpienia szkody.
 2. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia turystycznego na Kubę jest to, czy towarzystwo współpracuje z renomowanymi firmami assistance. Są to podmioty, które udzielają pomocy w przypadku zdarzenia objętego ubezpieczeniem, np. ewakuacja medyczna lub hospitalizacja. Należy upewnić się czy numery takich firm są łatwo dostępne i że możesz się z nimi skontaktować 24 godziny na dobę.
 3. Sprawdź, co dokładnie obejmuje kupowana polisa. Niektóre polisy mogą nie obejmować pewnych rodzajów aktywności, takich jak nurkowanie czy trekking w górach. Dlatego przed zakupem ubezpieczenia warto dokładnie przeczytać jego warunki i sprawdzić, jakie ryzyka obejmuje ubezpieczyciel.

Wybierając ubezpieczenie turystyczne na Kubę, warto zwrócić uwagę na wszystkie powyższe kryteria. Tylko wtedy można mieć pewność, że jest się odpowiednio zabezpieczonym przed niespodziewanymi zdarzeniami podczas wyjazdu. Najważniejsze jest jednak to, aby upewnić się, że firma, z którą mamy do czynienia jest rzetelna i cieszy się dobrą opinią. W końcu w razie jakichkolwiek problemów to właśnie do nich będziemy mieli o pomoc. Dlatego przed zakupem polisy warto sprawdzić opinie innych klientów o danym ubezpieczycielu.

Zalety posiadania ubezpieczenia turystycznego podczas wyjazdu za granicę.

Podczas podróży bardzo ważne jest posiadanie ubezpieczenia podróżnego na wypadek jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń. Ubezpieczenie podróżne może pokryć takie rzeczy jak koszty leczenia, zgubiony lub skradziony bagaż, a także odwołanie lub opóźnienie podróży. Posiadanie ubezpieczenia podróżnego może zapewnić Ci spokój ducha i pomóc cieszyć się podróżą. Oto niektóre z zalet posiadania ubezpieczenia podróżnego podczas podróży za granicę.

 1. Pokrycie kosztów medycznych: Jedną z głównych zalet posiadania ubezpieczenia podróżnego jest pokrycie kosztów medycznych. Jeśli zachorujesz lub doznasz obrażeń podczas podróży, ubezpieczenie podróżne może pomóc pokryć koszty leczenia. Może to być szczególnie ważne, jeśli podróżujesz do kraju o wysokich kosztach leczenia.
 2. Zagubiony lub skradziony bagaż: Kolejną zaletą posiadania ubezpieczenia podróżnego jest pokrycie kosztów zagubionego lub skradzionego bagażu. Jeśli bagaż zostanie zgubiony lub skradziony, ubezpieczenie podróżne wypłaci odpowiednie odszkodowanie za zgubione rzeczy
 3. Odwołanie lub opóźnienie podróży: Ubezpieczenie podróżne może również obejmować anulowanie lub opóźnienie podróży. Jeśli musisz odwołać swoją podróż z jakiegokolwiek powodu ubezpieczyciel zajmie się pokryciem kosztów u organizatora wycieczki
 4. Spokój ducha: Jedną z najlepszych zalet posiadania ubezpieczenia podróżnego jest spokój ducha, który może zapewnić. Świadomość, że jesteś ubezpieczony w razie nagłego wypadku pomoże Ci się zrelaksować i cieszyć podróżą.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *