Czy warto jechać do Varadero?

Wakacje spędzone na karaibskiej wyspie w otoczeniu pięknych krajobrazów, lazurowej wody i ciepłego słońca to marzenie wielu osób. Ale warto wspomnieć, że miasto Varadero na Kubie oferuje również wyjątkowe atrakcje turystyczne, które zachwycają swoją historią i prezentowaną kulturą. Zastanawiając się, co zobaczyć podczas wprawy do tak odległego regionu, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na Hawanę, Trinidad, Zatokę Świń czy Viñales. Czym wyróżniają się poszczególne lokalizacje i jak zaplanować cały wyjazd, aby w spokojnym tempie zwiedzić jak najwięcej ciekawych miejsc?

Wyjątkowe atrakcje turystyczne na Kubie – dlaczego warto wybrać się w taką podróż?

Rozważając, czy warto odwiedzić Varadero, wiele osób błędnie przypuszcza, że to miejsce oferuje przede wszystkim piaszczyste plaże i wypoczynek w hotelach. Choć z pewnością taki relaks jest potrzebny i pomaga w uzupełnieniu energii, samo miasto ze względu na swoją lokalizację może zainteresować każdego podróżnika. Niedaleko znajduje się między innymi Parque Josone, czyli niesamowity park z malowniczym ogrodem, palmami, jeziorem i kawiarniami, w których można skosztować niepowtarzalnej kubańskiej kawy. Jest to jedna z tych atrakcji turystycznych, obok których trudno przejść obojętnie i które zdecydowanie warto zobaczyć.

Miłośnicy historii i geologii przeżyją niesamowite chwile w Cueva de Ambrosio. To historyczne jaskinie z dawnymi malowidłami i licznymi formacjami geologicznymi, które pozwalają przenieść się do innego świata. Taką atrakcję turystyczną warto jednak zobaczyć w towarzystwie przewodnika lub osoby, która dobrze zna cały region. Dzięki temu odkryjesz więcej ciekawych miejsc i lepiej poznasz kubańską historię oraz kulturę.

Osoby, którym zależy na wypoczynku na piaszczystych plażach przy lazurowej wodzie, powinny zobaczyć Punta Hicacos. To najbardziej wysunięty na południe punkt miasta, który wyróżnia się malowniczymi krajobrazami, klifami i bujną roślinnością. Jednak tym, co przyciąga większość turystów i mieszkańców na Punta Hicacos, są zachody słońca. Piękne pomarańczowo-różowe kolory nad niekończącym się horyzontem to widok, który zapada w pamięci na lata i dorównuje najciekawszym atrakcjom turystycznym.

 

park josone

Jak przygotować się do podróży na Kubę?

Należy również zadbać o niezbędne formalności i właściwe przygotowanie się do podróży. Oprócz zastanowienia się, co warto zobaczyć w Varadero na Kubie i które atrakcje turystyczne są najciekawsze, niezwykle ważne jest przede wszystkim skompletowanie dokumentacji, czyli dowodu tożsamości, paszportu i wizy. Dobrym pomysłem będzie również zadbanie o ubezpieczenie, ponieważ ewentualna opieka medyczna na wyspie może okazać się wyjątkowo kosztowna. Taki pakiet powinien obejmować nie tylko wizytę w szpitalu, ale również transport medyczny czy zakup leków.

Kiedy najlepiej wykupić zorganizowaną wycieczkę na Kubę?

Podczas planowania tak dalekich podróży warto również rozważyć skorzystanie z oferty biur i zainwestowanie w zorganizowaną wycieczkę – szczególnie wtedy, gdy odwiedzasz dany region pierwszy raz i niezbyt dobrze znasz język. Dzięki takiej opcji nie będziesz musiał martwić się organizacją transportu czy koniecznością korzystania z usług lokalnych przewodników zawyżających niekiedy ceny. Zobaczysz również wszystkie zaplanowane atrakcje turystyczne, poznając tym samym historię i kulturę miasta.

W przypadku wakacji w takim państwie jak Kuba dużym ułatwieniem jest podróżowanie z osobą, która zna język, obyczaje i sposób życia mieszkańców. To również ogromne wsparcie w awaryjnych sytuacjach, takich jak problemy zdrowotne. Wyjątkowe wycieczki zorganizowane oferuje między innymi biuro MyKuba, którego właścicielem jest rodowity Kubańczyk – Raydel Zaldivar Brito oraz Polka – Natalia Andres.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *