8 oryginalnych miejsc na zakupy w Hawanie!

Marzysz o wyjątkowych pamiątkach z podróży na Kubę? Poznaj najciekawsze miejsca na zakupy w Hawanie! Podpowiadamy, gdzie kupisz markowe cygara, ręcznie malowane wachlarze i pyszną czekoladę z Baracoa. Kubańscy sprzedawcy oferują wiele wyjątkowych produktów. W Hawanie możesz stworzyć własne perfumy i podziwiać sztukę lokalnych artystów. Przekonaj się, jakie sklepy na wyspie zachwycają mieszkańców Karaibów i turystów z całego świata.

Gdzie zrobić zakupy w Hawanie?

W kubańskiej stolicy znajdziesz wiele klimatycznych lokalizacji. To także idealne miejsca na zakupy. Bazarki rzemieślnicze, antykwariaty, galerie sztuki, butiki z odzieżą… Ekspozycje sklepów przyciągają wzrok i zachęcają do rozmów ze sprzedawcą. Będąc w Hawanie, warto zwrócić szczególną uwagę na lokalne wyroby. Kupując je, lepiej poznasz kulturę Kuby. Możesz też liczyć na wysoką jakość produktów, bo wiele z nich wykonywanych jest ręcznie, z surowców pozyskiwanych na wyspie. Jak przygotować się na zakupy? Na początku zastanów się, jaki asortyment najbardziej Cię interesuje. Zainspiruj się listą najciekawszych sklepów w Hawanie i stwórz plan wycieczki. Podajemy dokładne adresy miejsc, w których kupisz jedzenie, odzież, dzieła sztuki i pamiątki.

Casa del Ron y del Tabaco

Jakie produkty są najbardziej charakterystyczne dla Kuby? Z pewnością zaliczają się do nich cygara! Klimat panujący na wyspie sprzyja uprawie tytoniu. Kubańskie cygara wyrabiane są ręcznie, a proces ich produkcji może trwać nawet kilka lat. Kupisz je bezpośrednio na plantacjach lub w państwowych sklepach firmowych. Casa del Ron y del Tabaco znajduje się na ulicy Calle Obispo 2e, przy ulicy Bernaza w Hawanie. W tym miejscu sprzedawane są cygara i lokalny rum, wytwarzany na bazie kubańskiej trzciny cukrowej. Sprzedawcy oferują też lokalną kawę, która cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów.

Museo del Chocolate

Miłośnicy czekolady dobrze znają to miejsce w Hawanie. Museo del Chocolate to nie tylko muzeum, ale też sklep z kubańskimi przysmakami. Zlokalizowane jest na ulicy Mercaderes 255, przy rogu ulicy Amargura. Można kupić tam czekoladowe pralinki, figurki, czekoladę do picia oraz dowiedzieć się więcej na temat produkcji tych wyrobów. Najsłynniejsza jest czekolada Baracoa, wyróżniająca się wysoką zawartością kakao i wyczuwalnymi w smaku nutami drewna, owoców, tytoniu i śmietany. Powstaje z odmiany kakaowca hodowanego na Kubie.

Quitrín

Kolejną propozycją jest butik odzieżowy na ulicy Calle Obispo 163. Dostępne w nim ubrania szyte są ręcznie, zgodnie z zasadami kubańskiej tradycji. W tym miejscu znajdziesz przede wszystkim legendarne guayaberas, męskie koszule z charakterystycznymi, biegnącymi wzdłuż tkaniny zakładkami. W dawnych czasach były przeznaczone dla chłopów rolnych, obecnie są noszone przez biznesmenów i dyplomatów. Butik oferuje też bluzki i sukienki dla kobiet. Odzież szyta z tradycyjnych materiałów ma biały kolor i doskonale pasuje do wyspiarskiego klimatu.

Casa Cubana del Perfume

Jeśli lubisz spersonalizowane produkty i zależy Ci na wyjątkowych doświadczeniach, koniecznie odwiedź ulicę Mercaderes 156. Casa Cubana del Perfume to nie tylko świetne miejsce na zakupy w Hawanie, ale też fabryka pięknych zapachów, w której możesz stworzyć swoje własne perfumy. Stworzysz je z mieszaniny naturalnych olejków, według swojego gustu. Sprzedawcy proponują też kompozycje zapachowe oparte na oryginalnych recepturach z czasów kolonialnych. Stylowe flakony są ozdabiane i pieczętowane woskiem przez lokalnych artystów.

Almacenes San José Artisans’ Market

W poszukiwaniu pamiątek turystycznych warto udać się na ulicę Leonor Pérez 110. Znajduje się tam duży budynek z wieloma stoiskami handlowymi. Wybór jest bardzo duży, trzeba jedynie liczyć się z obecnością odwiedzających to miejsce tłumów. Na jednym ze stoisk kupisz ręcznie wytwarzane mydła z mieszankami ziołowymi. Wyroby kubańskiej marki D’Brujas mają różne zapachy, na przykład miodu, kawy, mięty i produkowane są zgodnie z ideą zero waste.

Casa del Abanico

Na Kubie możesz też kupić ręcznie malowane wachlarze. Tworzone są przez lokalnych artystów, zachwycają intensywnymi kolorami i bogatymi zdobieniami. To produkty nawiązujące do wyspiarskiej kultury. Casa del Abanico zlokalizowana jest na ulicy Calle Obrapia 107, w turystycznym centrum Hawany. To świetne miejsce na zakup pamiątek dla siebie i swoich bliskich.

Taller Experimental de Gráfica

Jeśli fascynuje Cię kubańska sztuka, z pewnością zauroczysz się warsztatem artystycznym na ulicy Callejón del Chorro. Możesz tam przyjrzeć się pracy artystów i zobaczyć, jak powstają tworzone przez nich obrazy. Warsztat znajduje się blisko Placu Katedry, przy uliczce z lokalami gastronomicznymi. Kupisz w nim oryginalne dzieła litograficzne. To miejsce na zakupy uwielbiane przez znawców kultury i sztuki.

Casa de la Miel

Ostatnią już propozycją jest sklep specjalizujący się w sprzedaży organicznego miodu z Kuby. Wytwarza się go tradycyjnymi, ekologicznymi metodami. Co ciekawe, w ostatnich latach tak zyskał na popularności, że jego eksport równa się lub nawet przewyższa sprzedaż kubańskiej kawy. Jego jakość spełnia normy Unii Europejskiej. Ma bursztynowy kolor i intensywny smak. Sklep znajduje się na ulicy Amargura 66, przy ulicy Mercaderes.

Jak płacić za zakupy na Kubie?

Walutą obowiązującą na Kubie jest kubańskie peso. Płaci się nim na bazarkach, targowiskach, w małej gastronomii. W sklepach państwowych płatności jednak przyjmowane są wyłącznie przy użyciu karty kredytowej. Za noclegi, wycieczki i usługi turystyczne prawdopodobnie zapłacisz w euro. Przed wyjazdem na Kubę warto przygotować swój portfel i spodziewać się różnych wymogów sprzedawców. Najlepiej zabierz ze sobą peso kubańskie, euro oraz kartę kredytową, w ten sposób będziesz w stanie sprawnie opłacić swoje zakupy w każdym miejscu w Hawanie.

Najlepsze sklepy w Hawanie

Zainspiruj się naszymi pomysłami i odwiedź lokalne sklepy na Kubie. Znajdziesz w nich ręcznie wytwarzane mydła, odzież, perfumy, a także kubańskie cygara, rum, miód i czekoladę. Szukasz wsparcia osób, które dobrze znają Hawanę? Zgłoś się do nas. Zorganizujemy dla Ciebie wycieczkę i pokażemy Ci najlepsze miejsca na zakupy na Karaibach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *