Nurkowanie na Kubie – co warto wiedzieć?

Nurkowanie na Kubie - co warto wiedzieć

Wakacje na wyspach karaibskich nie muszą polegać tylko na błogim lenistwie. Mogą być wypełnione aktywnościami, które nie tylko dostarczają dużo wrażeń, ale także pozwalają przeżyć niezapomnianą przygodę. Nurkowanie, na Kubie zwłaszcza, można zdecydowanie do nich zaliczyć. To doskonała wakacyjna rozrywka dla każdego, kto z wakacyjnego wyjazdu chce przywieźć coś więcej niż świetną opaleniznę – niesamowite wspomnienia, które pamiętać będzie do końca życia. Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na kubańską, podwodną przygodę.

W powszechnej opinii Kuba to miejsce, które słynie przede wszystkim z kubańskich cygar, rumu i niezwykle energicznej muzyki oraz tańca. Jest jeszcze coś, co czyni to wyspiarskie państwo doskonałym wyborem na wakacyjną destynację. Jego długa linia brzegowa, niezwykle przyjemna temperatura wody w ciągu całego roku, która wynosi średnio 24 stopnie Celsjusza oraz doskonała widoczność, nawet na poziomie 30-40 metrów, sprawia, że Kuba to idealnie miejsce dla miłośników nurkowania. Wyjątkowe sprzyjające warunki pozwalają także na rozpoczęcie przygody z tym sportem zupełnym laikom! Dla osób, które nigdy nie nurkowały, lepszym i bezpieczniejszym wyborem może okazać się snorkeling.

nurkowanie kuba

Nurkowanie na Kubie – czego możesz się spodziewać

Zanurzanie się w podwodny świat u wybrzeży karaibskiego państwa to czysta przyjemność, nie tylko ze względu niezwykle sprzyjające ku temu warunki takie jak temperatura wody czy jej przejrzystość. Centra nurkowe znajdują się w większości kubańskich miast, z największą ich liczbą w Zatoce Świn. Nurkowanie na Kubie to także świetne doświadczenie dla każdego, kto fascynuje się koralowcami, formacjami skalnymi oraz wspaniałą morską roślinnością. W wodach otaczających wyspę można spotkać nawet 50 gatunków koralowców. Rafy koralowe Kuby to coś, co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wakacyjnego wyjazdu, jednak to nie wszystko! Na fanów prawdziwych wrażeń czekają także rekiny – od żarłaczy karaibskich po rekiny wielorybie.

Nurkowanie czy snorkeling – co wybrać?

Podwodny świat poznawać można na różne sposoby. Jako certyfikowany nurek możesz wybrać się na prawdziwą przygodę – wiele centrów oferuje ciekawe wycieczki do najlepszych miejsc do nurkowania. Za to osoby, które nie mają doświadczenia z tą formą aktywności, mogą wybrać snorkeling na Kubie. To zdecydowanie prostsza forma aktywnego obserwowania życia morskich stworzonek i roślinności pod wodą. Jedyne, czego potrzebujesz to maska, fajka i płetwy i możesz wyruszać na przygodę! Nie jest to może tak emocjonujące jak nurkowanie, ale dobre na pierwszy raz.

Jeśli rekiny na Kubie i duże głębokości morskiej otchłani cię nie przerażają, masz motywację, aby podjąć kursu lub ukończyłeś już jeden albo nawet jesteś certyfikowanym nurkiem – zdecydowanie postaw na nurkowanie! Karaibskie wody to doskonałe miejsce do tego, aby uprawiać ten sport i doskonalić swoje umiejętności, a także kolekcjonować niezapomniane wspomnienia.

nurkowanie kuba zatoka świń

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *