Kuba a koronawirus. Restrykcje na Kubie sezon 2022!

kuba a koronawirus restrykcje

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie zostali jeszcze zaszczepieni – od 6 kwietnia 2022 roku nie trzeba już posiadać paszportu COVID-19 ani testu antygenowego/PCR-RT, aby wjechać na Kubę. Kuba otwiera swoje drzwi szerzej niż kiedykolwiek wcześniej, więc przyjedź i ciesz się wszystkim, co ma do zaoferowania!  Jest to wspaniała wiadomość dla osób niezaszczepionych!

Pandemia COVID-19 była głównym powodem zakłóceń w całym naszym życiu, w tym w podróżowaniu. Chociaż wiele państw stopniowo otwiera swoje granice bez zbyt wielu wymagań, niektóre kraje nadal mają niezbędne kwarantanny.  Na przykład Kuba była otwarta na podróże już w lipcu 2020 roku; jednak 6 do 15 dniowa kwarantanna sprawiła, że wiele osób zrezygnowało ze swoich planów.

6 kwietnia 2022 roku , wymagania dotyczące podróży na Kubę znacząco się zmieniły i są teraz znacznie mniej skomplikowane. Wraz z ogólną poprawą globalnej sytuacji z Covid-19, podróżni nie potrzebują już szczepionki lub negatywnych wyników testów PCR/antygenów przed wejściem na pokład samolotu. Innymi słowy, od tej daty w przyszłym roku, wszystko czego potrzebujesz do podróży na Kubę to:

  • Ważny paszport
  • Karta turystyczna – Tarjeta de Turista
  • Ubezpieczenie podróży na Kubę obejmujące ubezpieczenie od COVID-19.
  • Wypełniona elektronicznie deklaracja zdrowia D’Viajeros wraz z pobranym kodem QR.
  • Bilet lotniczy w obie strony.

Wiza turystyczna/ Karta turysty

Wiza turystyczna/karta turystyczna jest kluczowym dokumentem, który należy zabrać ze sobą podczas podróży na Kubę. Sama wiza wygląda jak prostokątny czek i ma swój niepowtarzalny numer.  Wizę na Kubę wypełniasz samodzielnie. Pamiętaj, aby podczas pobytu na Kubie zawsze mieć ją w paszporcie i dbać aby się nie zgubiła w żadnym momencie podróży.  Jeśli chcesz opuścić Kubę, celnik zażąda Twojej wizy – jeśli nie oddasz dokumentu władzom kubańskim, nie będziesz mógł opuścić wyspy i narazisz się na bezsensowne trudności i koszty. Wiza turystyczna pozwala na pobyt na Kubie do 90 dni, z możliwością przedłużenia pobytu o kolejne 90 dni.

Jak uzyskać wizę na Kubę?  Czytaj więcej tutaj:

Szczepienia na Kubie

Przede wszystkim bezpieczeństwo jest najważniejsze, gdy decydujemy się na podróż. W związku z tym uważamy, że Kuba jest obecnie bezpiecznym miejscem dla podróżnych. Wyspa dobrze poradziła sobie z pandemią, co w dużej mierze można przypisać dużej liczbie zaszczepionych obywateli. Kuba jest na szczycie listy krajów, w których jest najwięcej osób zaszczepionych przeciwko Covid-19.

89.7% populacji Kuby jest w pełni zaszczepione według regularnego schematu szczepień, co stanowi łącznie 9 932 738 osób. Dodatkowo kraj ten opracowuje 5 szczepionek przeciwko COVID-19; trzy z nich zostały zatwierdzone do użycia w sytuacjach kryzysowych na całym świecie. Są to Abdala, Soberana 02 i Soberana Plus (te 2 ostatnie stosuje się razem w 3 dawkach). W tym momencie ponad 55% Kubańczyków otrzymało również dawki przypominające. Ponadto Kuba eksportuje opracowane przez siebie szczepionki do innych części świata i może stać się jednym z wiodących producentów szczepionek na świecie, jeśli produkcja będzie kontynuowana w tym tempie. Pierwszymi międzynarodowymi odbiorcami były Nikaragua, Wenezuela, a następnie Iran i ostatnio Wietnam.”

Wyjazdy na Kubę sezon 2022/2023

Czy warto jechać aktualnie na Kubie? Zdecydowanie tak! Spodziewamy się, że sezon 2022/2023 będzie już na tyle normalny i podobny do sezonów sprzed pandemii, że uczestnicy naszych programów w 100% wykorzystają swój urlop na poznanie prawdziwej Kuby tylko z zespołem MyKuba! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdów : https://mykuba.pl/oferta-wyjazdowa/ 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *