Zatoka Świń – 5 atrakcji

Zatoka Świń - 5 atrakcji

Karaiby są z pewnością bardzo ciekawym kierunkiem wyjazdu w celach turystycznych. Do jednego z najchętniej odwiedzanych karaibskich państw zaliczyć można Kubę. Ma ona niezwykle burzliwą i interesującą historią. Wyróżnia ją także niesamowita przyroda, niepowtarzalny klimat i multum atrakcji, które czekają na turystów! Przyjezdni ze szczególnym upodobaniem traktują jeden z zakątków tej wyspy ze stolicą w Hawanie, którym jest Zatoka Świń. Od wycieczek fakultatywnych po parkach przyrody, po poznawanie cennego dziedzictwa kulturowego Kubańczyków – przekonaj się, co oferuje ten region kubańskiej wyspy!

Wiele miejsc na świecie zawdzięcza swoje nazewnictwo ciekawym i zaskakującym historiom. Często są one obiektem powszechnego zainteresowania, szczególnie turystów głodnych atrakcji i przygód. Wielu z nich, wybierając się na Kubę pewnie zastanawia się skąd wzięła się nazwa Zatoka Świń. Według wielu źródeł lata temu po jej terenie przechadzały się właśnie te zwierzęta. Niektóre z nich podają także, że miejsce to służyło Hiszpanom do wyładowywania transportów trzody chlewnej.

Rejon ten największy rozgłos na arenie międzynarodowej zyskał w roku 1961. Wówczas miała miejsce słynna inwazja w Zatoce Świń na Kubie, która zakończyła się niepowodzeniem dla kubańskich emigrantów wspieranych przez najemników z Ameryki. Z tego powodu często mówi się o niej jako o amerykańskiej. Dziś jednak obszar ten słynie przede wszystkim z zachwycającej przyrody i spokojnego klimatu. To doskonałe miejsce na wycieczkę dla tych, którzy chcą odpocząć od zgiełku, a jego najciekawsze atrakcje turystyczne to:

  • Park Narodowy Cienaga de Zapata,
  • grota Cueva de los Peces,
  • ferma krokodyli „Criaderos de Cocodrilo”,
  • replika wioski indiańskiej Guama,
  • Playa Larga.

Odwiedź Park Narodowy Cienaga de Zapata

Na świecie nie ma piękniejszych dzieł niż te stworzone przez samą matkę naturę. Obecnie coraz trudniej spotkać obszary nietknięte działalnością człowieka. Na szczęście dzięki ogólnoświatowym organizacjom takim jak UNESCO i jej liście dziedzictwa możemy wciąż podziwiać piękno przyrody! Zatoka Świń na Kubie swój naturalny urok zawdzięcza objęciu jej ochroną. Odwiedzając ją, wybierzcie się do Parku Narodowego Cienaga de Zapata. Ten chroniony teren zachwyca pokładami żyznego torfu, rozlewiskami oraz rzadką roślinnością porastającą m.in. lasy namorzynowe. Dodatkowo stanowi on zachwycającą i nietypową atrakcję turystyczną!

cienaga de zapata cuba

Snorkowanie w grocie Cueva de los Peces

Twoja kubańska przygoda nie obędzie się także bez emocjonujących wodnych aktywności. Wśród atrakcji, które warto poznać, odwiedzając Zatokę Świń wymienić należy snorkowanie w grocie Cueva de los Peces. To wyjątkowo piękna cenota, liczącą aż 70 metrów głębokości, co czyni ją najgłębszą na Kubie! Każdy amator sportów wodnych musi ją odwiedzić – niesamowite widoki i wrażenia gwarantowane!

Spójrz w oczy bestii – ferma krokodyli „Criaderos de Cocodrilo”

Nie tylko kubańska flora zasługuje na uwagę turystów. Warto zapoznać się także z miejscową fauną. Do najsłynniejszych, a jednocześnie najgroźniejszych jej przedstawicieli należą krokodyle! Możesz przeżyć spotkanie oko w oko z tą majestatyczną bestią na fermie krokodyli w Zatoce Świń. Powstała ona w celu ochrony gatunku kubańskich krokodyli, a dziś służy także za atrakcję turystyczną. To niepowtarzalna i być może jedyna w życiu okazja, aby zobaczyć te wyjątkowe zwierzęta w bezpiecznych dla człowieka warunkach.

Poznaj kulturowe dziedzictwo terenu w replice wioski indiańskiej Guama

Cofnij się do zamierzchłych czasów – a dokładniej do 800 r. p.n.e. Możesz tego doświadczyć, odwiedzając indiańską wioskę Guama. Stanowi ona replikę autentycznej wioski ludu Tainów – pierwszych kubańskich osadników i jest niesamowitą atrakcją dla turystów! Poznaj ich tradycję, kulturę oraz zobacz, jak żyli wśród zachwycającej, dzikiej przyrody, która dziś jest pod ochroną Parku Narodowego Cienaga de Zapata zlokalizowanego w Zatoce Świń na Kubie.

zatoka świń kuba

Wypoczynek w rajskiej scenerii – Playa Larga

Doskonała kubańska wycieczka nie może także obyć się bez plażowania i odpoczynku. Ilość pięknych plaż na Kubie aż prosi się o odwiedzenie! Jedną z najpiękniejszych, a jednocześnie najspokojniejszych w Zatoce Świń jest ta na Playa Larga. Każdy spragniony wypoczynku i spokoju turysta powinien się tam wybrać!

Wyrusz z nami na wycieczkę do Kuby!

Rajskie plaże, urokliwe, kubańskie miasteczka, ferma groźnych krodokyli, zapierający dech w piersiach Park Narodowy Cienaga de Zapat i majestatyczna grota Cueva de los Peces – to tylko niektóre z miejsc wartych zobaczenia. Każde z nich możesz odwiedzić, wybierając się na zorganizowany przez nas wyjazd na Kubę – zapoznaj się z ofertą wycieczek na mykuba.plZatoka Świń i wszystkie jej atrakcje czekają na chętnych wrażeń, przygód i odpoczynku. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *