Wiza na Kubę – jak ją uzyskać? | MyKuba

Wiza na Kubę - jak ją uzyskać

Zbliża się wymarzony wyjazd na Kubę, a Ty zastanawiasz się jak załatwić formalności związane z nabyciem wizy na Kubę? Wiza na Kubę „karta turysty” ma nieco innych charakter niż większość wiz wydawanych przez wiele krajów. Jest to dokument wydawany „in blanco”, który należy uzupełnić samodzielnie i dołączyć do paszportu. W tym artykule podpowiadamy, gdzie uzyskać wizę na Kubę oraz jak najszybciej załatwić karta turysty Kuba.

Wiza na Kubę – jak ją uzyskać?​

Jest wiele możliwości uzyskania karty turysty na Kubę – opiszemy najpopularniejsze oraz najszybsze sposoby zdobycia wizy na Kubę:

 • zakupienie wizy na Kubę bezpośrednio w biurach turystycznych. Jest wiele biur podróży, które organizując wyjazdy na Kubę, oferują możliwość nabycia dokumentu wjazdowego u nich w biurze. W Warszawie polecamy udać się do Sigma Travel na Marszałkowskiej 140. Sprzedawca wyda kartę turysty na Kubę od ręki, a za wizę zapłacisz około 120-150 zł.
 • wyrobienie wizy w Ambasadzie Kuby w Warszawie. Sprawę możesz załatwić online. Wystarczy wejść na stronę internetową Ambasady Kuby w Polsce: https://wizaserwis.pl/ambasada-kuby/, wybrać odpowiedni wniosek, uiścić opłatę wizową i czekać 3-4 dni na odebranie wizy na Kubę. Wiza standardowa – czas oczekiwania 3-4 dni – kosztuje około 220 zł z przesyłką w cenie. Wiza express, wydawana od ręki, kosztuje 320 zł. W formularzu zostaniecie poproszeni o podanie podstawowych informacji osobistych oraz wysłanie skanu paszportu.
 • zakupienie wizy na stronach internetowych u pośredników zajmujących się wydawaniem kart turysty na Kubę. Polecamy zapoznać się z ofertą – https://kuba-wiza.pl/. Wielu naszych klientów kupowało wizy właśnie od kuba-wiza i byli bardzo zadowoleni z szybkości obsługi oraz z przystępnych cen. W biurze wiza-kuba koszt wystawienia jednej wizy to 129 PLN w opcji standard, 149 PLN w opcji priorytet lub 159 PLN w opcji express (przy odbiorze osobistym).
 • podróżując z AirCanada wizy na Kubę wydawane są na pokłsdzie samolotu ale dopiero podczas przesiadki w Toronto. Dla bezpieczeństwa lepiej zabrać kupioną wizę w Polsce na lotnisko, ponieważ możemy zostać o nią poproszeniu już w Polsce. Wybierając AirCanada pamiętajmy o wcześniejszym wyrobieniu eTA. Koszt: 7 dolarów kanadyjskich. Sprawę możesz załatwić online.
 • wykupienie zorganizowanego wyjazdu na Kubę razem z MyKuba. Wiza turystyczna w cenie całego wyjazdu. My zajmiemy się wszystkimi formalnościami wizowymi.
jak uzyskać wizę na kubę

Jak wygląda wiza na Kubę?

Wiza na Kubę przypomina prostokątny czek, ma swój niepowtarzalny numer,  jest wystawiana „in blanco” co oznacza, że należy ją wypełnić samodzielnie. Od góry należy wpisać nazwisko, imię, datę urodzenia, numer paszportu oraz narodowość. Bardzo ważne jest włożenie wizy na Kubę do paszportu oraz pilnowanie dokumentu jak oka w głowie przez cały czas trwania wycieczki na Kubę. Przy wyjeździe z Kuby, urzędnik celny poprosi o oddanie wizy – jeżeli nie oddacie dokumentu kubańskim władzom nie będziecie mogli opuścić wyspy oraz narazicie się na niepotrzebny stres oraz straty finansowe.

Ile ważna jest wiza na Kubę?

Wiza turystyczna ( karta turysty ) jest ważna 30 dni. Wizę można przedłużyć bezpośrednio będąc na Kubie o kolejne 30 dni pobytu. Kubańscy urzędnicy zapewniają nas, że wizę można przedłużać 2 razy – czyli maksymalnie turysta może przebywać na Kubie do 90 dni na jednej wizie turystycznej. A co zrobić jeżeli chcemy zostać na Kubie dłużej niż 90 dni? Wystarczy opuścić granicę wyspy na 24h, zakupić w innym kraju nową wizę turystyczną, wrócić na wyspę i po raz kolejny cieszyć się z 90-dniowego pobytu na Kubie.

Jak przedłużyć wizę na Kubę?

Aby przedłużyć wizę turystyczną na Kubie należy udać się do urzędu imigracyjnego. W linku znajdziecie mapkę z adresami każdych biur imigracyjnych na Kubie: https://www.cubavisas.com/immigration.php. Zatrzymując się w Hawanie należy się udać do dzielnicy Vedado pod adres 17 street #203 between J & K, Vedado, Plaza aby przedłużyć wizę turystyczną.

 • Do urzędu imigracyjnego potrzebujesz zabrać: starą wizę, paszport, potwierdzenie miejsca zakwaterowania na pozostałe dni ( casa particular lub hotel obowiązkowo!), ubezpieczenie na cały okres wyjazdu oraz znaczki o wartości ( 725 CUP).
 • Znaczki od których pisałam powyżej to kubański sposób płatności w urzędzie imigracyjnym. Przed wizytą o przedłużenie wizy należy się udać na pocztę i poprosić o wydanie znaczków w cenie 725 CUP. W urzędzie imigracyjnym nie zapłacicie gotówką ani kartą kredytową, jedynie znaczkami
 • Sprawę załatwicie na miejscu. Do wizy turystycznej zostanie Wam doklejona „proroga” czyli przedłużenie pobytu o kolejne 30 dni.
 • Odwiedzając urząd  imigracyjny ubierz się formalnie. Urzędnicy zwracają bardzo dużą uwagę do właściwego ubioru i mogą odmówić Ci wejścia jeżeli uznają, że jesteś ubrany niewłaściwie.
 • Nie musisz się wcześniej umawiać. Biura imigracyjne są otwarte od poniedziałku-piątku oraz czasami w soboty od 10:00-14:00.

jak uzyskać wizę na kubę

1 thought on “Wiza na Kubę – jak ją uzyskać? | MyKuba”

 1. Pingback: Kuba a koronawirus. Restrykcje na Kubie sezon 2022! | MyKuba

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.