Najlepsze kubańskie cygara – czym się charakteryzują i jak je wybrać?

Najlepsze kubańskie cygara - czym się charakteryzują i jak je wybrać

Muzyka, rum i cygara – to trzy rzeczy, które rozsławiły Kubę na cały świat. Jeśli planujesz wybrać się na tę niezwykłą wyspę, koniecznie spróbuj wyjątkowego smaku szlachetnego trunku, zatańcz salsę w klubie i zapal najlepsze kubańskie cygaro. W tym artykule podpowiadamy, czym charakteryzują się i jak wybrać najlepsze kubańskie cygara.

Czym charakteryzują się najlepsze cygara z Kuby?

Cygaro to flagowy kubański towar, eksportowany na cały świat. Najlepsze cygara są ręcznie wytwarzane przez tocedores („zwijaczy”). Zawód ten często przechodzi z pokolenia na pokolenie. Wytwarzanie cygar to niełatwe zadanie. Jeśli uważasz, że to po prostu zwyczajne rolowanie liści tytoniu, to jesteś w błędzie. Produkcja cygar to na Kubie niemal rodzaj sztuki.

Najlepsze cygara z Kuby powstają z idealnych liści tytoniu, które nie mogą być zbyt suche, gdyż będą się łamać i nie nadadzą do zwijania, ani zbyt wilgotne, gdyż szybko zgniją. Prawidłowo wysuszone liście trafiają do fabryk, gdzie są odpowiednio nawilżane. Następnie każdy liść jest ręcznie prostowany przez pracowników, którzy usuwają z niego żyłki i segregują. Istnieje aż 15 klas liści tytoniowych, w zależności od koloru, jakości i struktury liścia. Dopiero z tak posegregowanego materiału zaczyna się zwijanie. Co istotne, po wykonaniu produktu, cygaro podlega kontroli jakościowej i dopiero później zostaje zapakowane do drewnianego pudełka.

Doskonałej jakości kubańskie cygara powstają w wyniku precyzyjnej pracy ręcznej w nawet 300 krokach roboczych. Są zazwyczaj mocno zwinięte, pełne pikantnych aromatów i intensywne w smaku. Wszystkie cygara z Kuby określane są mianem „puro”, co oznacza „czyste”, ponieważ w całości składają się z kubańskiego tytoniu. Mimo że obecnie cygara są produkowane również w innych krajach, to znawcy twierdzą, że jakość tytoniu kubańskiego jest jedyna w swoim rodzaju i w żadnym innym miejscu nie została osiągnięta.

kubańskie cygara

Jak wybrać najlepsze kubańskie cygara?

Wiesz już, czym charakteryzują się najlepsze cygara z Kuby. Teraz dowiedz się, jak je wybrać. Kupując cygara podczas wyprawy na tę wyjątkową wyspę, zwróć uwagę na markę produktu. Najlepsze wyroby, tzw. Habanos, to cygara pochodzące w 100% z tytoniu uprawianego na Kubie, według ściśle określonych standardów. Są wytwarzane bez użycia maszyn. Jeśli szukasz najlepszej, luksusowej jakości, wybierz cygara takich marek jak Cuaba, Montecristo, Vegas Robaina, Trinidad i Cohiba. Bardzo dobrą jakością, a jednocześnie niższą ceną charakteryzują się cygara takich producentów jak Punch, Bolivar, Romeo y Julieta czy San Christobal de la Habana. Dobrą jakością w najkorzystniejszej cenie wyróżniają się natomiast kubańskie cygara Guantanamera, Cabanas, Belinda, Flor de Cano czy Fonseca.

Gdzie kupić cygara na Kubie?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić cygara na Kubie, mamy dla Ciebie prostą odpowiedź – najlepszym miejscem zakupu jest sklep lub fabryka cygar w Hawanie. Tylko kupując w tych miejscach, masz pewność otrzymania oryginalnego wyrobu. Niekiedy przed wejściem do fabryki możesz zauważyć Kubańczyków oferujących cygara w znacznie niższej cenie. Kupując je, nigdy nie masz pewności, czy to oryginalne produkty. Mogą to być cygara oryginalne, ale niestety wynoszone nielegalnie przez pracowników z fabryki, ale też wyroby podrobione.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *