Jak dolecieć na Kubę?

tanie loty na Kubę

Dystans pomiędzy Hawaną, a Warszawą to 8850 km. Turyści decydujący się polecieć na Kubę muszą być przygotowani na całodzienną podróż oraz niejednokrotnie jedną lub dwie przesiadki.  Wszystko o czym musisz wiedzieć przez wylotem na Kubę znajduje się w tym artykule! Przeczytaj zamieszczone wskazówki oraz porady, a zapewniamy, że Twoja podróży przeminie bezstresowo oraz zaoszczędzisz sobie niepotrzebnych kłopotów na lotnisku. W tym artykule podpowiadamy jakie tanie linie lotnicze wybrać lecąc na Kubę, o czym warto pamiętać lecąc na Kubę oraz jakie procedury i formalności należy wypełnić na lotnisku.

jak dolecieć na Kubę

Lecąc na Kubę mamy do wyboru bardzo dużo linii lotniczych. Niestety nie ma bezpośredniego połączenia rejsowego na trasie Warszawa-Hawana. Oznacza to, że trzeba się przesiąść na jednym z europejskich lotnisk, które obsługuje bezpośrednie połączenia na Kubę. Do najpopularniejszych linii lotniczych podróżujących na Kubę należą:

AirFrance

Francuska linia lotnicza, najpopularniejszy przewoźnik latający na Kubę. AirFrance nie jest najbardziej ekonomicznym wyborem podczas lotu na Kubę, ale na pewno najbardziej komfortowym. O godzinie 6 rano wsiadamy do samolotu w Warszawie, a następnie po dwóch godzinach dolatujemy do Paryża. W stolicy Francji odbywa się szybka 2 – godzinna przesiadka do samolotu lecącego prosto na Kubę. Ogromnym plusem podróży z przewoźnikiem AirFrance jest godzina przylotu na wyspę – na Kubie jesteśmy około 18:00 czasu lokalnego. Samolot jest bardzo komfortowy i ma dość sporo miejsca na nogi. Na pokładzie w cenie otrzymamy gorący posiłek, przekąski, napoje oraz nieograniczony dostęp do filmów oraz seriali.

Condor

Aby dolecieć na Kubę możemy wybrać – Condor. Condor to niemiecka linia lotnicza, która cechuje się punktualnością oraz dużą ilością połączeń lotniczych z Kubą. Ceny biletów lotniczych podobne jak w AirFrance. Za bilet w dwie strony z bagażem rejestrowanym 23kg zapłacimy około 4000 zł. Podróż na Kubę z Condorem rozpoczynacie w Warszawie, następnie przesiadka we Frankfurcie i już o godzinie 19:00 czasu lokalnego jesteście na wyspie. Na pokładzie linii lotniczych Condor dostaniemy gorący posiłek, przekąski, napoje oraz płatny dostęp do filmów oraz seriali. Polecamy tego przewoźnika głównie ze względu na brak problemów z nadawanymi bagażami oraz punktualnością lotów.

AirCanada

AirCanada to kanadyjska, narodowa linia lotnicza z siedzibą w Montrealu. AirCanada to najtańsza linia lotnicza ,która obsługuje połączenia lotnicze z Kubą na trasie Warszawa-Amsterdam-Toronto-Hawana. Przesiadek mamy dwie, pierwsza najczęściej w Amsterdamie, ale nie zawsze, kolejna w Kanadzie. Bilety lotnicze z przewoźnikiem AirCanada możemy kupić po wyjątkowo niskich cenach – 2500 zł w dwie strony z bagażem nadawanym w cenie lotu. Więcej o AirCanada opisujemy w podpunkcie tanie loty na Kubę.

AirEuropa

AirEuropa to hiszpańska linia lotnicza. AirEuropa sprzedaje bilety lotnicze na Kubę po całkiem ekonomicznych cenach, nie aż tak niskich jak AirCanada, ale nadal niskich. Średni koszt biletu lotniczego na Kubę razem z AirEuropa to 3500 – 4000 PLN, w cenie biletu bagaż nadawany 23kg. AirEuropa obsługuje połączenia lotnicze z Kubą na trasie Warszawa-Madryt -Hawana. Dużym plusem jest tylko jedna, krótka przesiadka w Madrycie. Na pokładzie samolotu standardowo dostaniecie gorący posiłek, przekąski oraz napoje. Dostęp do filmów oraz seriali jest ograniczony.

tanie loty na Kubę

Tanie loty na Kubę

Tanie loty na Kubę najlepiej wyszukiwać trzy, cztery miesiące przed planowaną podróżą. Należy pamiętać, że sezon wysoki trwa na Kubie od listopada do kwietnia. W tych miesiącach bilety lotnicze na Perłę Karaibów będą analogicznie wyższe niż w miesiącach letnich. Najtańsze loty na Kubę sprzedaje linia lotnicza AirCanada. Możemy znaleźć bilety w cenach 2500 – 3000 zł w dwie strony, z bagażem 23kg w cenie biletu. Jeżeli decydujecie się na lot razem z AirCanada musicie być przygotowani na dwie przesiadki ( pierwsza w Europie oraz druga w Kanadzie). Lot razem z dwoma przesiadkami trwa około 23h. Jeżeli nie przeszkadza Wam spędzenie kilkunastu godzin w powietrzu oraz na przesiadkach, to AirCanada jest zdecydowanie najlepszą opcją na tanie loty na Kubę. Rezerwując lot z AirCanada pamiętajcie o wypełnieniu elektronicznego formularza wizowego, który pozwoli na tranzytowy wjazd na terytorium Kanady. Koszt wizy tranzytowej to 7 dolarów kanadyjskich. Tanie loty na Kubę możemy znaleźć na parę dni przed wylotem, szczególnie w miesiącach letnich.

Loty czarterowe na Kubę

Loty czarterowe na Kubę organizują duże biura podróży m.in. Rainbow. Biura podróży czarterują samolot i przewożą turystów z Warszawy do Varadero. Ogromnym plusem rezerwacji takiego lotu jest brak przesiadek oraz komfort podróży. Minusem natomiast jest koszt biletu lotniczego. Bilet w dwie strony lotu czarterowanego na Kubę kosztuje około 6000 – 7000 zł. Dodatkowo należy doliczyć transport z lotniska Varadero do Hawany. Jeżeli zdecydujemy się na kupno biletu lotniczego czarterowanego polecamy sprawdzać oferty last minute. Wiele biur podróży mocno zaniża ceny lotów przed samym wylotem, aby sprzedać wolne miejsca w samolocie po niższych cenach. Razem z mężem Kubańczykiem udało nam się kupić lot czarterowy na Kubę w grudniu przed Bożym Narodzeniem za 1300 zł w dwie strony za osobę.

Jak bezpiecznie polecieć na Kubę?

Aby bezpiecznie polecieć na Kubę należy odpowiednio wcześniej przygotować się do wyprawy za Ocean Atlantycki. W akapicie poniżej opisujemy jakie dokumenty należy wcześniej przygotować oraz jak polecieć na Kubę bezstresowo. Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia od zagubionego bagażu. Przez dużą ilość przesiadek oraz krótki czas na zmianę samolotu może zdarzyć się sytuacja w której nasz bagaż pozostał na jednym z europejskich lotnisk. Podczas pakowania walizek pamiętajmy o zabraniu najpotrzebniejszych rzeczy do walizki podręcznej, która poleci z Wami na pokładzie samolotu. Rezerwując lot na Kubę jest bezpieczniej zakupić lot na oficjalnej stronie przewoźnika lub skorzystać z usług stron internetowych, które zajmują się wyszukiwaniem oraz łączeniem lotów na Kubę w jedną podróż m.in. Skyscanner oraz Momondo. W razie problemów z opóźnieniem lub anulacją lotu zostanie przyznana rekompensata pieniężna, zakwaterowanie oraz pierwszeństwo wejścia na pokład przy następnym locie na Kubę.

jak bezpiecznie polecieć na Kubę

Procedury i formalności na lotnisku

W tym akapicie zajmiemy się opisaniem procedur oraz formalności, jakich należy dopełnić podczas lotu na Kubę. Poniżej znajduje się lista dokumentów, które są wymagane podczas wjazdu na Kubę.

  • Wiza turystyczna na Kubę. Wizę można kupić biurach podróży, agencjach internetowych lub zamówić w Ambasadzie Kuby w Warszawie. Wiza turystyczna jest ważna 30 dni, z możliwością przedłużenia pobytu o kolejne 60 dni. Na wizie turystycznej maksymalnie możemy być na Kubie do 90 dni. Czytaj więcej o karcie turysty na Kubie tutaj:
  • Paszport. Wymagana ważność paszportu od daty powrotu to minimum 6 miesięcy. Przed wakacjami na Kubie sprawdźcie czy paszport jest aktualny oraz czy posiada wymagane minimum wyjazdowe.
  • Ubezpieczenie. Posiadanie ubezpieczenia na wyjazd na Kubę jest obowiązkowe. Przed zakupem ubezpieczenia należy sprawdzić czy dana firma ubezpieczeniowa obsługuje terytorium Kuby. Obecnie ubezpieczenie musi pokrywać ewentualne wydatki związane z COVID-19. Jeżeli wybieracie się na Kubę na dłużej lub planujecie powrót na wyspę w tym samym roku kalendarzowym proponujemy sprawdzić ubezpieczenie z firmy Planeta Młodych.
  • Elektroniczna deklaracja zdrowia. D’viajeros to strona internetowa na której już 72h przed wylotem na Kubę można wypełnić elektroniczną deklarację zdrowia. Po wypełnieniu dokumentu system utworzy unikatowy kod QR potrzebny podczas odprawy celnej na lotnisku na Kubie. Link do deklaracji znajduję się tutaj: https://dviajeros.mitrans.gob.cu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *